Utorok 15. október 2024Meniny má Terézia

Francúzski futsalisti zdolali Paraguaj 2:1 a postúpilo do semifinále

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Francúzi sa v premiére na svetovom šampionáte dostali medzi najlepšiu štvorku. Ich víťazný gól strelil v 35. minúte Abdessamad Mohammed.

Taškent 30. septembra (TASR) - Francúzski futsalisti postúpili do semifinále MS v Uzbekistane. V pondelkovom štvrťfinále zdolali Paraguaj 2:1. V boji o postup do finále ich čaká Argentína, ktorá triumfovala nad Kazachstanom vysoko 6:1.

Francúzi sa v premiére na svetovom šampionáte dostali medzi najlepšiu štvorku. Ich víťazný gól strelil v 35. minúte Abdessamad Mohammed. Argentínčania sa tretíkrát za sebou predstavia v semifinále a na uplynulých dvoch MS ho v oboch prípadoch úspešne zvládli. V roku 2016 získali zlato, pred troma rokmi prehrali vo finále s Portugalskom.