Piatok 25. október 2024Meniny má Aurel

Plzeň prišla o dvojgólové vedenie s PAOK-om, na konte má tri remízy

Futbalisti Plzne sa tešia z gólu, ktorý strelil Milan Havel v zápase 3. kola ligovej fázy Európskej ligy (EL) PAOK Solún - FC Viktoria Plzeň vo štvrtok 24. októbra 2024. Foto: TASR/AP

Bez prehry je naďalej Ajax Amsterdam.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava 24. októbra (TASR) - Futbalisti Viktorie Plzeň remizovali vo štvrtkom zápase 3. kola ligovej fázy Európskej ligy na pôde gréckeho PAOK Solún 2:2. Tretí tím uplynulého ročníka českej najvyššej súťaže stratil v závere stretnutia dvojgólové vedenie. Domáci dokázali potrestať vylúčenie Sampsona Dweha a po góloch Tarika Tissoudaliho a Rahmana Babu získali svoj prvý bod v tomto ročníku. Český zástupca má na konte tri remízy, od 60. minúty hral v drese hostí aj slovenský krídelník Erik Jirka.

Bez prehry je naďalej Ajax Amsterdam. Najúspešnejší holandský klub triumfoval na pôde FK Karabach 3:0. Výrazne k tomu dopomohlo, že domáci hrali od 15. minúty bez vylúčeného Julia Romaa. Početnú výhodu využil po polhodine hry Kenneth Taylor, ku ktorému sa v závere pridali Wout Weghorst a Chuba Akpom. Ajax má po troch dueloch na konte sedem bodov.

Rovnaký počet má aj Eintracht Frankfurt, ktorý po remíze a víťazstve potvrdil úlohu favorita s lotyšským RFS Riga, zdolal ho 1:0 gólom Huga Larssona. Identickú bilanciu má aj dánsky FC Midtjylland po víťazstve nad Royale Union Sain-Gilloise 1:0.

Prvý trojbodový zápis zaznamenali hráči AS Rím, ktorí zdolali Dynamo Kyjev 1:0. Ako jediný sa presadil v 23. minúte proti svojim krajanom ukrajinský útočník Arťom Dovbyk, ktorý premenil pokutový kop. Dynamo je po troch dueloch bez bodu a streleného gólu.

3. kolo ligovej fázy EL:

AS Rím - FC Dynamo Kyjev 1:0 (1:0)

Góly: 23. Dovbyk (z 11 m)

Ferencváros Budapešť - OGC Nice 1:0 (1:0)

Góly: 15. Bombito (vlastný). ČK: 84. Rosario (Nice)

Eintracht Frankfurt - FK RFS Riga 1:0 (0:0)

Góly: 79. Larsson

FK Karabach - Ajax Amsterdam 0:3 (0:1)

Góly: 36. Taylor, 74. Weghorst, 77. Akpom. ČK: 16. Romao, 79. Cafarqulijev po druhej ŽK (obaja Karabach)

Maccabi Tel Aviv - Real Sociedad San Sebastian 1:2 (0:1)

Góly: 82. Turgeman - 19. Pacheco, 64. Gomez. ČK: 88. Davida (Maccabi) po druhej ŽK

FC Midtjylland - Royale Union Saint-Gilloise 1:0 (1:0)

Góly: 18. Diao

PAOK Solún - FC Viktoria Plzeň 2:2 (0:2)

Góly: 84. Tissoudali, 90.+3 Baba - 31. Havel, 39. Vydra. ČK: 70. Dweh (Plzeň) po druhej ŽK

/E. Jirka hral od 60. minúty, M. Tvrdoň (obaja Plzeň) bol na lavičke náhradníkov/