Utorok 22. október 2024Meniny má Sergej

Futbalová 18 opäť prišla o vylúčeného brankára a prehrala s Dánmi 1:3

Zaujímavosťou je, že v úvode sa opakoval scenár z prvého zápasu s Ukrajinou, keď v 7. minúte brankár Bréda zastavil prenikajúceho dánskeho útočníka v pokutovom území iba faulom a videl červenú kartu.

Piešťany 24. apríla (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov prehrala aj v druhom stretnutí na tradičnom medzinárodnom turnaji Tipos Slovakia Cup 2012. Zverenci trénera Petra Gergelyho po pondelňajšej prehre 0:4 s Ukrajinou podľahli v utorok aj dánskym rovesníkom 1:3. Posledný zápas v A-skupine odohrajú vo štvrtok v Bánovciach nad Bebravou proti Chorvátom, ktorí v utorok zdolali Ukrajinu 2:1.

Zaujímavosťou je, že už v úvode sa opakoval scenár z prvého zápasu s Ukrajinou, keď v 7. minúte brankár Bréda zastavil prenikajúceho dánskeho útočníka v pokutovom území iba faulom a videl červenú kartu. Aj v predchádzajúcom súboji prišli Slováci o vylúčeného brankára Mateja Vozára. Z nariadeného pokutového kopu sa Dáni ujali vedenia - 0:1. Slováci dokázali držať krok so súperom, ktorého bránku ohrozoval predovšetkým aktívny Danko. Jeho hlavičku v 17. min. odvrátil súper ešte na bránkovej čiare, ale v 23. min. po vysunutí Rusnákom sa už gólovo presadil - 1:1. Potom dvakrát udreli Dáni, keď v 30. min. nastrelil Poulsen brvno a o dve minúty neskôr ho vo vyloženej šanci vychytal brankár Holec. V druhom polčase sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Danko ohrozil výbornými strelami súpera z uhla v 51. a z hranice šestnástky v 58. minúte. O zápase rozhodla 70. minúta, keď po súboji Molnára s K. Andersenom v pokutovom území zapískal rozhodca jedenástku - 1:2. Mladí Slováci sa pokúsili opäť vyrovnať, ale dve minúty pred koncom po zmätkoch v ich šestnástke sa najlepšie zorientoval Poulsen a definitívne rozhodol zápas - 1:3, informovala oficiálna stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

A-skupina:

Piešťany:

Slovensko - Dánsko 1:3 (1:1)

Góly: 23. Danko - 9. a 71. C. Nielsen (oba z 11 m), 79. Poulsen, ŽK: 75. Steinhubel, 80. Rusnák - 20. Lindberg, 55. C. Nielsen, ČK: 7. Bréda (SR)

zostava SR 18: Bréda - Bero, Niňaj, Čiernik, Molnár (73. Brigant) - Kovaľ (63. Mazáň), Faško (41. Mihalík), Števček (8. Holec), Rusnák - Danko, Kráľ (36. Steinhubel)