Nedela 22. september 2024Meniny má Móric

Slavia Praha zdolala Plzeň 3:0 v šlágri 9. kola českej ligy

Ilustračná snímka. Foto: TASR

V zostave Slavie opäť chýbal slovenský útočník Ivan Schranz pre svalové zranenie.

Praha 21. septembra (TASR) - Futbalisti SK Slavia Praha zvíťazili nad FC Viktoria Plzeň 3:0 v sobotňajšom šlágri 9. kola českej ligy. O svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase, keď na presný zásah Jana Bořila z 10. minúty nadviazali v nadstaveno čase gólmi Tomáša Chorého z penalty a Lukáša Provoda.

V zostave Slavie opäť chýbal slovenský útočník Ivan Schranz pre svalové zranenie. Jeho krajan v plzenskej bráne Marián Tvrdoň odchytal iba prvý polčas, stredopoliar Plzne Erik Jirka hral do 67. minúty. Slavia stratila v úvodných ôsmich zápasoch iba dva body pri remíze, ligu vedie s 22 bodmi. Plzeň je priebežne tretia.

Futbalisti FC Hradec Králové zvíťazili nad 1. FC Slovácko 3:0. K ich triumfu prispeli aj Slováci Adam Griger a Lukáš Čmelík, ktorí v druhom polčase pridali druhý, resp. tretí gól domácich.

9. kolo českej ligy

FC Hradec Králové - 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)

Góly: 34. Čihák, 67. GRIGER, 89. ČMELÍK

/A. Griger hral od 23. minúty, S. Dancák a L. Čmelík hrali od 79. minúty - F. Vaško odohral celý zápas, P. Blahút bol na lavičke/

FK Teplice - FC Baník Ostrava 2:3 (1:1)

Góly: 34. Gning, 90.+4 Cykalo - 37. Buchta, 52. Pojezný, 65. Ewerton

/D. Danihel hral do 23. min., R. Čerepkai hral od 75. min., R. Ludha bol na lavičke - T. Rigo odohral celý zápas, D. Holec a M. Rusnák boli na lavičke

MFK Karviná - FK Jablonec 1:0 (1:0)

Góly: 21. Vecheta

/D. Krčík odohral celý zápas a dostal ŽK, R. Mikuš, M. Regáli a K. Vallo boli na lavičke - S. Nebyla hral do 65. min. a dostal ŽK, D. Hollý hral od 46. min./

SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 3:0 (3:0)

Góly: 10. Bořil, 45.+1 Chorý (11 m), 45.+5 Provod

/I. Schranz chýbal pre zranenie - M. Tvrdoň chytal do 46. min., E. Jirka hral do 67. min./