Nedela 22. september 2024Meniny má Móric

Haddadová Maiová víťazkou turnaja WTA v Soule, získala štvrtý titul

Beatriz Haddad Maiaová z Brazílie drží svoju trofej po tom, čo porazila Dariu Kasatkinovú z Ruska počas posledného zápasu tenisových majstrovstiev Korea Open na tenisovom kurte Olympic Park v Soule v Južnej Kórei v nedeľu 22. septembra 2024. Foto: TASR/AP

Soul 22. septembra (TASR) - Brazílska tenistka Beatriz Haddadová Maiová sa stala víťazkou turnaja WTA 500 v kórejskom Soule. V pozícii tretej nasadenej zdolala jednotku "pavúka" Rusku Dariu Kasatkinovú po trojsetovom boji 1:6, 6:4, 6:1.

Dvadsaťosemročná Brazílčanka si pripísala prvý titul v sezóne a štvrtý v kariére. Haddadová Maiová otočila zápas, v ktorom prehrávala 1:6 a 1:3 v druhom sete. Vo štvrtom vzájomnom stretnutí s Kasatkinovou dosiahla tretie víťazstvo.