Piatok 25. október 2024Meniny má Aurel

Košický obranca Parlett dostal dvojzápasový trest za faul na Šoltésa

Na archívnej snímke z 11. januára 2022 zľava Willie Raskob (Nitra), David Šoltés (Banská Bystrica) a Róbert Varga (Nitra) v dohrávke 18. kola hokejovej Tipos extraligy medzi HK Nitra a HC ‘05 Banská Bystrica v Nitre. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Parlett nedovolene atakoval útočníka Banskej Bystrice v prvej tretine, za zákrok dostal dvojminútový trest.

Košice 25. októbra (TASR) - Kanadský hokejový obranca Blake Parlett z HC Košice dostal od Senátu profesionálneho hokeja (SPH DK SZĽH) dvojzápasový trest za zákrok na Dávida Šoltésa v utorňajšom dueli 13. kola Tipos extraligy. Svojmu tímu bude chýbať v piatkovom zápase proti Trenčínu a aj v nedeľu so Žilinou.

Parlett nedovolene atakoval útočníka Banskej Bystrice v prvej tretine, za zákrok dostal dvojminútový trest. "Barani" strelili z následnej presilovky svoj prvý a napokon aj jediný gól v zápase (1:4). "Po preštudovaní záznamu zo zápasu a zápisu o stretnutí však SPH DK SZĽH uznal, že Blake Parlett bezohľadne ohrozil protihráča tak, že ho napadol do oblasti hlavy a krku," uviedol Senát vo vyhlásení na webstránke hockeyslovakia.sk.