Pondelok 28. október 2024Meniny má Dobromila

Na MSR na 200 m v kanoistike zvíťazili Myšák so Zalkom

Na archívnej snímke slovenskí rýchlostní kanoisti Denis Myšák (vpravo) a Csaba Zalka 2. augusta 2020 v Novákoch. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

V ženskej K2 vyhrala dvojica Linda Blahová a Patrícia Skovajsová časom 48,420 s pred Miriam Hanúskovou a Ľubicou Klimovou, ktoré prišli do cieľa s mankom necelých dvoch sekúnd.

Bratislava 30. augusta (TASR) - Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Denis Myšák a Csaba Zalka získali prvenstvo na domácom šampionáte na krátkych tratiach, ktorý sa uskutočnil na bratislavskom Zemníku. V nedeľňajšom finále C2 zvíťazili kajakári ŠKP Bratislava časom 32,960 s. Druhí, tímoví kolegovia Adam Botek a Samuel Baláž, za nimi zaostali o 0,260 s. Na treťom mieste skončila ďalšia dvojica z ŠKP - Gábor Jakubík a Matúš Maximilián Jedinák so stratou 1,160 s na víťazov.

V kategórii C2 zvíťazili kanoisti KCK Šamorín Dávid Fekete a Eduard Strýček, 200 m trať v nedeľňajšom finále zdolali za 43,300 s, so stratou takmer troch sekúnd za nimi skončili Stanislav Luža a Matúš Matejička z ŠKP Bratislava.

V ženskej K2 vyhrala dvojica Linda Blahová a Patrícia Skovajsová časom 48,420 s pred Miriam Hanúskovou a Ľubicou Klimovou, ktoré prišli do cieľa s mankom necelých dvoch sekúnd. Z víťazstva medzi ženami v C2 sa tešila dvojica Hana Mikéciová a Miriama Žiaková, ktoré časom 51,760 s predstihli o 2,440 s posádku Patrícia Guspanová, Sandra Tinková.

Slovenský reprezentant Matej Rusnák získal domáci titul v C1 na 200 metrov. V nedeľnom finále zvíťazil pred Eduardom Strýčekom o 0,5 sekundy. Tretí bol Vincent Farkaš s mankom 1,120 sekundy na víťaza.

V K1 na 200 m zvíťazil Csaba Zalka, druhý bol Matúš Maximilián Jedinák, ktorý zaostal o 0,6 sekundy. Tretie miesto vybojoval Denis Myšák (+0,740).
Na archívnej snímke slovenská rýchlostná kanoistka Ivana Kmeťová 2. augusta 2020 v Novákoch.

Medzi ženami sa v K1 na 200 m tešila z víťazstva Ivana Kmeťová, keď zdolala Lisu-Máriu Gamsjagerovú o 2,460 s, tratia Mariana Petrušová zaostala o 3,160 s. V C1 získala titul Hana Mikéciová o 3,160 sekundy pred Sandrou Tinkovou. Tretia bola Miriama Žiaková (+6,800).