Pondelok 21. október 2024Meniny má Uršuľa

Kelemen strelil prvý gól v sezóne v AHL, jeho Tucson podľahol Texasu

Na archívnej snímke zľava slovenský hokejista Miloš Kelemen. Foto: TASR

Slovenský hokejista Miloš Kelemen si otvoril strelecký účet v sezóne v nižšej zámorskej súťaži AHL.

New York 21. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Miloš Kelemen si otvoril strelecký účet v sezóne v nižšej zámorskej súťaži AHL. Dvadsaťpäťročný útočník skóroval v noci na pondelok pri prehre jeho Tucsonu Roadrunners s Texas Stars 3:4.

Kelemen na začiatku druhej tretiny poslal svoj tím do vedenia 2:1, neskôr domáci viedli aj 3:1, no sľubný náskok neudržali. Slovenský krídelník si v zápase pripísal aj mínusový bod, vyslal dve strely na bránku a v závere inkasoval 10-minútový osobný trest za urážku rozhodcu.

V akcii boli zo Slovákov aj Dalibor Dvorský (Springfield) a Adam Sýkora (Hartford), ktorí však nebodovali. Do bránky Iowy sa druhýkrát v sezóne dostal Samuel Hlavaj, ktorý vykryl všetkých päť striel hráčov San Jose po tom, ako v tretej tretine vystriedal medzi žŕdkami Jespera Wallstedta. Jeho tím prehral 3:7.