Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 4. máj 2025Meniny má Florián
< sekcia Šport

Košice vyhrali v Poprade 3:2, Ceman: Som šťastný za tri body

Na archívnej snímke zľava Hunter Fejes (Košice) a brankár Adam Vay (Poprad) Foto: TASR/AP

Hostia otvorili skóre už po 57 sekundách, keď sa po individuálnom úniku presadil Pollock.

Poprad 29. septembra (TASR) - Hokejisti HC Košice zvíťazili v nedeľňajšom zápase 5. kola Tipos extraligy na ľade HK Poprad 3:2. O triumfe hostí rozhodol v 56. minúte Tomáš Mikúš. "Oceliari" sa vďaka tretiemu víťazstvu v sezóne dostali v tabuľke pred Poprad.

Hostia otvorili skóre už po 57 sekundách, keď sa po individuálnom úniku presadil Pollock. Kanadský center v 8. minúte pridal aj druhý gól Košíc po prihrávke Petráša. Popradčania však v druhej tretine vyrovnali na 2:2. Najprv skóroval Šiška a krátko na to dal piaty presný zásah v sezóne Cracknell. V 56. minúte Mikúš opäť preklopil výsledok na stranu "oceliarov", ktorí už udržali tesný náskok do konca zápasu.



Tipos extraliga – 5. kolo:

HK Poprad – HC Košice 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Góly: 35. Šiška (Nauš, Brejčák), 37. Cracknell (Coskey, Bourque) – 1. Pollock (Martel, Gildon), 8. Pollock (Petráš, Martel), 56. Mikúš (Chovan, Teves). Rozhodovali: Hronský, Stano – Gegáň, Tomáš, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 2882 divákov.

Poprad: Vay – Ligas, Kotvan, Bourque, Fereta, Turan, Brejčák, Sluka – Coskey, Cracknell, Calof – Šotek, Suchý, Centazzo – Török, Šiška, Nauš – Paločko, Urbánek, Kundrik – Murin

Košice: Janus – Parlett, Gildon, Teves, Deyl, Ferenc, Šedivý – Jääskeläinen, Chovan, Mikúš – Martel, Pollock, Petráš – Krivošík, Repčík, Lamper – Bartánus, Havrila, Rogoň



hlasy po zápase:


Todd Bjorkstrand, tréner Popradu: "Dostali sme dva rýchle góly počas ôsmich minút a bolo potom ťažké sa vrátiť späť do zápasu proti Košiciam. Potom sme sa však zmobilizovali a druhá tretina bola z našej strany veľmi dobrá. V tretej to bolo vyrovnané, ich hráč predviedol skvelú prihrávku a ďalší kvalitne zakončil. Mali sme ho ubrániť, ale nepodarilo sa nám to. Košice majú kvalitný tím a potrestajú každú chybu. Myslím si však, že chlapci bojovali naozaj tvrdo, čo je z dlhodobého hľadiska veľmi dôležité."

Juraj Šiška, strelec popradského gólu na 1:2: "Trocha smoliarsky zápas, pretože sme nezvládli záver. Košice strelili víťazný gól a mrzí nás to. Bolo to podľa mňa veľmi vyrovnané. Podarilo sa nám dorovnať skóre, no v závere boli oni šťastnejší. Máli sa nám odchádzať bez bodu z takého zápasu."

Dan Ceman, tréner Košíc: "Opäť ďalší veľmi tesný zápas. V prvých piatich dueloch skončili štyri len jeden gól. Liga je jednoducho veľmi vyrovnaná. Mali sme naozaj dobrú prvú tretinu, kontrolovali sme puk. Potom sme trocha poľavili, oni boli v druhej časti agresívnejší. Pri prvom góle tam bol pre nás nešťastný odraz a trocha sme spanikárili. V treťom dejstve boli šance 50 na 50. Potom sme predviedli pekné zakončenie a udržali sme náskok. Hráči v závere dobre zblokovali strely súpera a som šťastný, že sme dnes získali tri body."

Tomáš Mikúš, útočník Košíc a strelec víťazného gólu: "Bol to veľmi ťažký a vyrovnaný zápas. Síce sme začiatok chytili, no hra sa prelievala zo strany na stranu. Chvíľu sme mali navrch my a potom zase oni. Poprad je veľmi kvalitné mužstvo, dôležité bolo zvládnuté oslabenie šesť minút pred koncom. Potom nám to tam padlo a som rád, že sa nám to podarilo dotiahnuť k víťazstvu."

POZOR: Na Slovensku hrozia silné búrky, zasiahli už východ Slovenska

SHMÚ vydal pre búrky aj výstrahy prvého stupňa. Popoludní začnú platiť pre celé územie Slovenska.

- Realizačný tím hokejovej reprezentácie Slovenska vyradil po záverečnom prípravnom zápase pred MS s Francúzskom štvoricu hráčov - útočníkov Mareka Hecla, Andreja Kudrnu, Jakuba Minárika a Andreja Kukuču.

- Bývalý vodca gabonskej chunty Brice Oligui Nguema zložil pred zaplneným štadiónom a viac ako desiatkou afrických lídrov prezidentský sľub.

- Vodiča luxusného SUV, ktorý v piatok narazil do skupiny ľudí na električkovej zastávke v juhozápadnom nemeckom meste Stuttgart, prepustili z väzby. Uviedla to v sobotu miestna polícia a prokuratúra.

- Exhibičným zápasom bývalých hráčov Tatrana Prešov proti internacionálom Slovenska a Klubu ligových kanonierov vyvrcholil slávnostný program pri príležitosti otvorenia Futbal Tatran Arény v Prešove.

- Meteorológovia zaznamenali na Slovensku prvý tropický deň v roku 2025. Teplota tak dosiahla úroveň 30 stupňov Celzia alebo viac. Najvyššia bola v Šaštíne a v Štrkovci, kde bolo 30,5 stupňa Celzia.

- Nórsky atlét Karsten Warholm triumfoval na mítingu Diamantovej ligy v čínskom Šao-singu v behu na 400 m prek. vo svetovom výkone roka 47,28 s. Najlepší výkon v sezóne predviedol aj na 110 m prek. Američan Cordell Tinch.

- Rusko obvinilo Volodymyra Zelenského z ohrozenia bezpečnosti osláv druhej svetovej vojny 9. mája. Ukrajinský prezident povedal, že Kyjev "neprevezme zodpovednosť" za zaistenie bezpečnosti v Rusku v tento deň.

- Daň z finančných transakcií (DFT), ktorá platí od 1. apríla, môže byť po istom čase kompletne prehodnotená. Pripustil to v relácii Sobotné dialógy v Rádiu Slovensko poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda poslaneckého klubu Ján Richter (Smer-SD)

- Ukrajinskí vojaci sa na budúci týždeň pridajú k britským vojakom na historickej prehliadke v Londýne pri príležitosti 80. výročia ukončenia druhej svetovej vojny v Európe, oznámila v sobotu vláda Spojeného kráľovstva.

- Pakistan v sobotu uskutočnil skúšobné odpálenie raketového zbraňového systému zem-zem, uviedla tamojšia armáda.

- V sobotu sa v obci Košariská v okrese Myjava a na Mohyle Milana Rastislava Štefánika na Bradle uskutoční regionálna spomienková slávnosť pri príležitosti 106. výročia jeho tragickej smrti.

- Pri nočnom izraelskom útoku na utečenecký tábor v Chán Júnise zahynulo najmenej 11 ľudí vrátane troch bábätiek, informovala v sobotu tamojšia civilná obrana.

- Vstup Ukrajiny do EÚ bude mať významný vplyv na slovenský agropotravinársky sektor, a to v niektorých oblastiach aj negatívny.

- Slovenská futbalová reprezentácia odohrá počas jesene v rámci kvalifikačnej A-skupiny o postup na MS 2026 tri domáce stretnutia v Bratislave, Trnave a Košiciach.

- Po úspechu protiimigračnej strany Nigela Faragea v anglických komunálnych voľbách čelia vyššiemu tlaku spolustraníkov britský labouristický premiér Keir Starmer a líderka opozičných konzervatívcov Kemi Badenochová.

- Potraviny obsahujúce hmyz by mali byť podľa koaličnej Slovenskej národnej strany (SNS) jasne označené.

- V priebehu prvých dvoch májových týždňov sa očakáva dopad na zemský povrch vesmírnej sondy Kosmos 482 zo sovietskych čas.

- Klimatická zmena a s ňou spojené nepriaznivé počasie majú negatívny vplyv na úrodu kávy.