Nedela 29. september 2024Meniny má Michal a Michaela

Letenay pomohol Libercu dvoma gólmi k výhre na pôde Dukly Praha

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Letenay prišiel na trávnik na začiatku druhého polčasu a už v 48. minúte vyrovnal na 1:1, keď zblízka dorazil do siete loptu, ktorú vyrazil slovenský brankár Matúš Hruška.

Praha 28. septembra (TASR) - Slovenský útočník Lukáš Letenay výraznou mierou prispel k triumfu futbalistov Slovana Liberec na pôde Dukly Praha 4:1 v sobotňajšom stretnutí 10. kola českej najvyššej súťaže. Strelil dva góly, vrátane víťazného.

Letenay prišiel na trávnik na začiatku druhého polčasu a už v 48. minúte vyrovnal na 1:1, keď zblízka dorazil do siete loptu, ktorú vyrazil slovenský brankár Matúš Hruška. V 53. minúte poslal severočechov do vedenia, keď rozvlnil sieť hlavičkou po centri Santiaga Enemeho. Liberec ukončil sériu troch duelov bez víťazstva a pripísal si tretiu výhru v sezóne.

česká liga - 10. kolo:

FK Dukla Praha - FC Slovan Liberec 1:4 (1:0)

Góly: 2. Zeronik – 48. a 53. LETENAY, 56. Hlavatý, 90.+1. Višinský

/M. Hruška odchytal celé stretnutie, F. Lichý celý duel, Ch. Bačinský od 83. min, M. Svoboda sedel na lavičke - Ľ. Tupta do 57. min, L. Letenay od 46. min, P. Dulay a I. Krajčírik sedeli na lavičke/

FK Pardubice - FK Teplice 0:1 (0:1)

Gól: 86. ČEREPKAI (z 11 m), ČK: 28. Simon po 2. ŽK, 45.+1. Solil - 57. Bílek po 2. ŽK

/V. Budinský sedel na lavičke - R. Ludha odchytal celý duel, R. Čerepkai od 61. min/

1. FC Slovácko - MFK Karviná 2:1 (1:0)

Góly: 9. Hofmann, 75. Havlík - 87. Kahuan Vinicius, ČK: 23. Hofmann - 45.+3. Svozil

/F. Vaško celý duel, Blahút do 83. min - D. Krčík celý duel, R. Mikuš od 84. min/

FK Jablonec - FC Hradec Králové 2:0 (0:0)

Góly: 64. Beran, 78. Polidar, ČK: 33. Pilař (Hradec Králové)