Streda 18. september 2024Meniny má Eugénia

Leverkusen podľahol Lipsku, v lige prehral prvýkrát od mája 2023

Granit Xhaka z Leverkusenu (vľavo) a Xavi Simons z Lipska bojujú o loptu počas futbalového zápasu Bundesligy v Nemecku v sobotu 31. augusta 2024. Foto: TASR/AP

Leverkusen, ktorý v minulej sezóne získal bundesligový titul bez jedinej prehry, pritom viedol na konci prvého polčasu po góloch Jeremieho Frimponga a Alejandra Grimalda 2:0.

Berlín 31. augusta (TASR) - Futbalisti Bayeru Leverkusen podľahli v sobotňajšom šlágri 2. kola Bundesligy doma Lipsku 2:3 a utrpeli prvú prehru v najvyššej nemeckej súťaži od 27. mája 2023. Úradujúci majster bol predtým v lige nezdolaný v 35 zápasoch v sérii.

Leverkusen, ktorý v minulej sezóne získal bundesligový titul bez jedinej prehry, pritom viedol na konci prvého polčasu po góloch Jeremieho Frimponga a Alejandra Grimalda 2:0. Hostia však v siedmej minúte nadstaveného času úvodného dejstva znížili zásluhou Kevina Kampla a po zmene strán zavŕšili obrat dvoma gólmi Loisa Opendu. Lipsko dokázalo zdolať "farmaceutov" po sérii troch prehier vo vzájomných zápasoch. So 6 bodmi sa dostalo priebežne na čelo tabuľky, Leverkusen má na konte stále tri body za víťazstvo 3:2 v Mönchengladbachu v ligovej ouvertúre.

Hráči Bochumu stále čakajú na prvé body v novej sezóne najvyššej nemeckej súťaže, v sobotu podľahli na domácom štadióne Borussii Mönchengladbach 0:2. V základnej zostave Bochumu nastúpil aj slovenský reprezentant Matúš Bero, ktorý na ľavej strane štvorčlennej stredovej formácie odohral celý zápas.

Prvé víťazstvo vybojoval Wolfsburg, ktorý uspel na ihrisku nováčika Holstein Kiel 2:0. Slovenský obranca Denis Vavro, ktorého získal Wolfsburg na hosťovanie z FC Kodaň, nebol na zápasovej súpiske VfL. Dortmund remizoval na pôde Werderu Brémy 0:0, Borussia hrala od 73. minúty bez vylúčeného obrancu Nica Schlotterbecka.

Bundesliga - 2. kolo:

Bayer Leverkusen - RB Lipsko 2:3 (2:1)

Góly: 39. Frimpong, 45. Grimaldo - 58. a 80. Openda, 45.+7. Kampl

VfB Stuttgart – 1. FSV Mainz 05 3:3 (2:1)

Góly: 8. Millot, 15. Leweling, 88. Rieder - 43. Amiri (z 11 m), 62. Burkardt, 90.+4. Leitsch

Eintracht Frankfurt – TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (2:0)

Góly: 24. Ekitike, 33. Larsson, 56. Marmoush – 54. Kramarič

Werder Brémy – Borussia Dortmund 0:0

ČK: 73. Schlotterbeck (Dortmund) po 2. ŽK

VfL Bochum – Borussia Mönchengladbach 0:2 (0:0)

Góly: 67. Kleindienst, 78. Honorat