Streda 16. október 2024Meniny má Vladimíra

Liga národov: Španieli zdolali Srbsko 3:0 a postúpili do štvťfinále

Futbalisti Španielska sa tešia z gólu v zápase 4. kola A-divízie Ligy národov Španielsko - Srbsko v Cordobe v utorok 15. októbra 2024. Foto: TASR/AP

Hostia dohrávali od 76. minúty bez vylúčeného obrancu Strahinju Pavloviča.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava 16. októbra (TASR) - Španielski futbalisti zvíťazili v utorkovom zápase 4. kola 4. skupiny A-divízie Ligy národov nad Srbskom 3:0. Hostia dohrávali od 76. minúty bez vylúčeného obrancu Strahinju Pavloviča. Úradujúci majstri Európy zo Španielska si víťazstvom zaistili postup do štvrťfinále.

Skóre otvoril v Córdobe obranca Aymeric Laporte a jeho tím dlho viedol najtesnejším rozdielom. V 54. minúte nevyužil penaltu domáci kapitán Álvaro Morata, ktorý mieril nad bránu Predraga Rajkoviča, no o chvíľu práve on zvýšil na 2:0. Posledný gól padol zo štandardnej situácie po vylúčení Pavloviča, presadil sa Alex Baena. V ďalšom stretnutí skupiny remizovali Švajčiari s Dánskom 2:2 a získali prvý bod v tomto ročníku súťaže.

To isté sa podarilo v 1. skupine Škótom, ktorí uhrali s Portugalskom remízu 0:0. O góly nebola naopak núdza vo Varšave, kde domáci remizovali s Chorvátskom 3:3. Skóre najprv otvoril Piotr Zieliňski, potom prišli tri presné zásahy hostí v priebehu siedmich minút, no domáci sa opäť vrátili do zápasu. V záverečnej štvrťhodine nevyužili vylúčenie brankára Dominika Livakoviča, namiesto ktorého išiel do brány náhradný gólman Nediljko Labrovič. Tréner Zlatko Dalič ho poslal do hry ako striedanie za stopéra Martin Erliča.

sumáre - 4. kolo Ligy národov

A-divízia

1. skupina

Poľsko - Chorvátsko 3:3 (2:3)

Góly: 5. Zieliňski, 45. Zalewski, 69. Szymaňski - 19. Sosa, 24. Sučič, 26. Baturina. ČK: 76. Livakovič (Chorvátsko)

Škótsko - Portugalsko 0:0