Streda 9. október 2024Meniny má Dionýz

Liptáci s prvým víťazstvom v sezóne, zdolali Slovan

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Správu rozširujeme o ďalšie informácie.

Liptovský Mikuláš 8. októbra (TASR) - Hokejisti Liptovského Mikuláša sa v 8. kole Tipos extraligy dočkali prvého víťazstva v sezóne. V utorkovom domácom zápase zdolali HC Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení, no napriek tomu zostali v tabuľke na poslednom 12. mieste. Rozhodujúci gól strelil v 61. minúte počas presilovej hry poľský útočník Aron Chmielewski.

Slovan začal duel lepšie a v prvej tretine sa už šiestykrát v ročníku presadil Kanaďan Wade Murphy. Domáci však postupne pridali a v 53. minúte boli odmenení vyrovnávajúcim gólom. Strelu Filipa Mezovského tečoval Alexander Avcin a dosiahol prvý presný zásah v sezóne. Duel dospel až do predĺženia a faul Patrika Bačika potrestal Chmielewski.

Tipos extraliga – 8. kolo:

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 53. Pereskokov (Mezovský), 61. Chmielewski (Réway) – 17. Murphy (Hoelscher). Rozhodcovia: Jobbágy, Novák – Junek, Tichý, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 873 divákov.

Liptovský Mikuláš: Fitzpatrick – Jendroľ, Hraško, Taylor, Mezovský, Fekiač, Lalík, Štrbáň – Gerlach, Quince, Žitný – Pereskokov, Sukeľ, Réway – Tkáč, Uhrík, Chmielewski – Šandor, Vankúš, Avcin – Vojtech

Slovan Bratislava: Šutov – Acolatse, Bačik, Brincko, Golian, Královič, Sersen, Maier – Pecararo, Hoelscher, Murphy – Bakoš, Egle, Pánik – Takáč, Bjalončík, Minárik – Dudáš, Preisinger, Lukošik – Kukumberg