Nedela 27. október 2024Meniny má Sabína

Manchester City zvíťazil nad Southamptonom gólom Haalanda

Na archívnej snímke Erling Braut Haland (Manchester). Foto: TASR - Pavel Neubauer

"Citizens" sa po sobote posunuli na čelo tabuľky o dva body pred Liverpool, ktorého čakal nedeľný duel na pôde Arsenalu Londýn.

Londýn 26. októbra (TASR) - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 9. kola anglickej Premier League nad Southamptonom 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 5. minúte Erling Haaland, ktorého pred bránkou našiel ideálnym centrom Matheus Nunes. "Citizens" sa po sobote posunuli na čelo tabuľky o dva body pred Liverpool, ktorého čakal nedeľný duel na pôde Arsenalu Londýn.

Bournemouth po víťazstve nad Arsenalom zobral body ďalšiemu kandidátovi na titul a to Aston Ville. Remizoval 1:1 na pôde súpera, keď o vyrovnanie sa zaslúžil Evanilson z poslednej akcie stretnutia. Nováčik z Ipswichu zostáva naďalej bez víťazstva a na pôde Brentfordu nezískal ani bod po prehre 3:4. V šiestej minúte nadstavenia druhého polčasu o tom rozhodol Bryan Mbeumo.

Premier League - 9. kolo:

FC Everton - FC Fulham 1:1 (0:0)

Góly: 90.+5. Beto - 61. Iwobi

Aston Villa - AFC Bournemouth 1:1 (0:0)

Góly: 76. Barkley - 90.+6. Evanilson

Brighton & Hove Albion - Wolverhampton Wanderers 2:2 (1:0)

Góly: 45. Welbeck, 85. Ferguson - 88. Ait-Nouri, 90.+3. Cunha

FC Brentford - Ipswich Town 4:3 (2:2)

Góly: 44. Wissa, 45.+1. Clarke (vlastný), 51. Mbeumo (z 11 m), 90.+6. Mbeumo - 28. Szmodics, 31. Hirst, 86. Delap, ČK: 69. Clarke (Ipswich) po 2. ŽK

Manchester City - FC Southampton 1:0 (1:0)

Gól: 5. Haaland