Nedela 20. október 2024Meniny má Vendelín

MŠK Žilina vyhrala nad MFK Dukla Banská Bystrica 2:0

Ilustračná snímka. Foto: TASR

V tradičnom stredoslovenskom derby spálil najväčšiu šancu domácich v prvom polčase v 24. minúte Mário Sauer.

Žilina 20. októbra (TASR) - Futbalisti MŠK Žilina si aj po 11. kole udržali post lídra Niké ligy. V nedeľu potvrdili úlohu favorita v domácom súboji s MFK Dukla Banská Bystrica a vyhrali 2:0. Šnúru víťazstiev v najvyššej súťaži natiahli na sedem (desať vo všetkých súťažiach) a na čele majú naďalej náskok jedného bodu pred obhajcom titulu Slovanom Bratislava.

V tradičnom stredoslovenskom derby spálil najväčšiu šancu domácich v prvom polčase v 24. minúte Mário Sauer, ktorý vystrelil tesne vedľa Trnovského bránky. V 39. minúte putoval predčasne pod sprchy skúsený obranca hostí Godál, ktorý fauloval Bileho. Početnú výhodu Žilinčania využili v 62. minúte, keď sa Iľko predral do šestnástky hostí, jeho nepresná prihrávka sa od súpera odrazila k číhajúcemu Bilemu a ten otvoril skóre zápasu. O sedem minút neskôr po rohovom kope pálil Dávid Ďuriš, lopta sa odrazila ku Barimu, ktorý ju poslal do siete.

Niké liga - 11. kolo:

MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 62. Bile, 69. Bari. Rozhodovali: Smolák - Ferenc, Roszbeck, ŽK: Kopásek - Willwéber, ČK: 38. Godál, 2330 divákov

MŠK Žilina: Belko - Minárik, Hubočan, Ndjeungoue - Pekarík (79. Pališčák), Káčer (70. Gidi), Sauer, Bari (70. Kopásek) - Bile (70. Alijagić), Iľko (85. F. Kóša), D. Ďuriš

B. Bystrica: Mi. Trnovský - Mensah, Godál, Willwéber - Šikula, Hlinka (88. Brenkus), Ľupták (68. Pišoja), Záhumenský - Veselovský (68. Slebodník), Hanes (41. Migaľa), Rymarenko