Streda 18. september 2024Meniny má Eugénia

Newcastle otočil duel s Wolverhamptonom a zvíťazil 2:1

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Zverenci trénera Mikela Artetu si tak udržali dvojbodové manko na jediný bezchybný tím v súťaži Manchester City.

Londýn 15. septembra (TASR) - Futbalisti Arsenalu zvíťazili v severolondýnskom derby na pôde Tottenhamu 1:0 v nedeľnom stretnutí 4. kola anglickej Premier League. O víťazný gól sa v 64. minúte postaral Gabriel.

Brazílsky stopér sa presadil po rohovom kope a rozhodol o treťom triumfe Arsenalu v sezóne. Zverenci trénera Mikela Artetu si tak udržali dvojbodové manko na jediný bezchybný tím v súťaži Manchester City.

Newcastle v záverečnej štvrťhodine otočil duel s Wolverhamptonom a na pôde súpera zvíťazil 2:1. O rozhodujúci presný zásah sa postaral Harvey Barnes, ktorý v 80. minúte zamieril spoza šestnástky presne do horného rohu brány. Slovenský gólman Martin Dúbravka sledoval duel z lavičky Newcastlu. "Straky" majú taktiež ako Arsenal na konte 10 bodov.