Piatok 27. september 2024Meniny má Cyprián

Newcastle zvíťazil v 3. kole Premier League nad Tottenhamom

Na snímke futbalisti Newcastlu United, ako sa tešia z víťazstva v 3. kole anglickej Premier League nad Tottenhamom Hotspur. Foto: TASR/AP

Newcastle sa ujal vedenia zásluhou Harveyho Barnesa, ktorý v 37. minúte strelou z prvej k vzdialenejšej ťrdi prekonal Guglielma Vicaria.

Londýn 1. septembra (TASR) - Futbalisti Newcastlu United zvíťazili v 3. kole anglickej Premier League nad Tottenhamom Hotspur 2:1. O triumfe domácich rozhodol v 78. minúte švédsky útočník Alexander Isak. V londýnskom derby na Stamford Bridge medzi FC Chelsea a Crystal Palace sa zrodila remíza 1:1.

Newcastle sa ujal vedenia zásluhou Harveyho Barnesa, ktorý v 37. minúte strelou z prvej k vzdialenejšej ťrdi prekonal Guglielma Vicaria. Spurs na začiatku druhého polčasu vyrovnali po vlastnom góle Dana Burna, no "straky" napokon strhli víťazstvo na svoju stranu, keď po rýchlej kontre Isak zužitkoval prihrávku Jacoba Murphyho. Slovenský brankár Martin Dúbravka sedel na lavičke Newcastlu, prednosť dostal Nick Pope.