Štvrtok 19. september 2024Meniny má Konštantín

Niewiadomá triumfovala na Tour de France žien s náskokom 4 sekúnd

Víťazka Tour de France Katarzyna Niewiadoma z Poľska v žltom drese lídra celkového poradia a jej tím oslavujú na pódiu po ôsmej etape cyklistických pretekov žien Tour de France so štartom v Le Grand-Bornand a cieľom v Alpe d'Huez. Francúzsko, nedeľa 18. augusta 2024. Foto: TASR/AP

Rozhodla o tom až záverečná 8. etapa, ktorá vyvrcholila stúpaním na Alpe d'Huez.

Paríž 18. augusta (TASR) - Poľská cyklistka Katarzyna Niewiadomá sa stala víťazkou Tour de France žien. Rozhodla o tom až záverečná 8. etapa, ktorá vyvrcholila stúpaním na Alpe d'Huez.

Niewiadomá mala v konečnom hodnotení náskok iba štyri sekundy pred druhou Holanďankou Demi Volleringovou, ktorá poslednú etapu vyhrala, no Poľka prišla do cieľa na 4. mieste s mankom 1:01 min a to jej k celkovému triumfu stačilo. "Celá etapa bola ako na horskej dráhe, raz som bola dole a potom hore. Je to šialené," tešila sa v cieli Niewiadomá podľa DPA.