Streda 18. september 2024Meniny má Eugénia

Nitra v závere prípravy podľahla Linzu, B. Bystrica zdolala Žilinu

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Hráči Banskej Bystrice si druhýkrát v priebehu štyroch dní poradili s extraligovým nováčikom zo Žiliny.

Bratislava 13. septembra (TASR) - Hokejisti úradujúceho extraligového majstra HK Nitra podľahli v záverečnom prípravnom zápase pred novou súťažnou sezónou rakúskemu tímu Black Wings Linz 3:5. Bola to pre nich prvá prehra v prípravnom období a zároveň prvá od semifinálovej série play off v Michalovciach.

Hráči Banskej Bystrice si druhýkrát v priebehu štyroch dní poradili s extraligovým nováčikom zo Žiliny. V piatkovom zápase ho na domácom ľade zdolali 3:1. Pre oba tímy išlo o záverečný duel prípravného obdobia.

Prípravné obdobie zakončili víťazstvom aj hráči Spišskej Novej Vsi, keď si pred domácimi divákmi poradili s účastníkom druhej najvyššej súťaže HC Prešov 6:1. Predsezónna akvizícia Spišiakov útočník Patrik Števuliak sa na presvedčivom triumfe podieľal čistým hetrikom v priebehu siedmich minút tretej tretiny.

prípravné zápasy:

HC MONACObet Banská Bystrica - DOXXbet Vlci Žilina 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 20. Petriska, 25. Boucher, 36. Žabka - 58. Kolenič

HK Spišská Nová Ves - HC Prešov 6:1 (0:0, 3:0, 3:1)

Góly Spišskej. N. Vsi: 46., 48. a 53. Števuliak, 27. Džugan, 32. Šuty, 34. Barcík

HK Nitra - Black Wings Linz 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Góly Nitry: 12. a 51. Bajtek, 20. Lacka