Pondelok 28. október 2024Meniny má Dobromila

Aboukhlal s dvoma gólmi, Toulouse vyhralo v Montpellieri 3:0

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Montpellier HSC - FC Toulouse 0:3 (0:3)

Paríž 27. októbra (TASR) - Futbalisti Olympique Lyon remizovali v nedeľnom zápase francúzskej Ligue 1 s AJ Auxerre 2:2. Bod pre hostí zachránil v 72. minúte Hamed Junior Traore, za domácich skóroval dvakrát Georges Mikautadze. Jeho tím je v tabuľke siedmy, nováčik z Auxerre figuruje na trinástej pozícii.

V ďalších zápasoch boli dvaja dvojgóloví strelci a rovnaký počet hráčov videl červenú kartu. Víťazstvo Toulouse na pôde Montpellieru v pomere 3:0 naštartoval dvoma presnými zásahmi v priebehu úvodných ôsmich minút Zakaria Aboukhlal, ktorý navyše asistoval na záverečný gól v podaní Joshuu Kinga. Ten zas prihrával marockému spoluhráčovi v piatej minúte. Krátko po prestávke išiel predčasne do šatne domáci Teji Savanier, no hostia už góly nepridali. Prevahu naopak využilo OGC Nice, keď vylúčenie Vandersona potrestal Gaetan Laborde. Ďalší dvojgólový strelec Andrey Santos skóroval za Racing Štrasburg, ktorý si poradil s FC Nantes 3:1.