Štvrtok 19. september 2024Meniny má Konštantín

Osvienčim vyhral v Klagenfurte, Bezuška asistoval pri víťaznom góle

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Hostia prehrávali ešte v 48. minúte 1:4, no po úspešnom obrate si pripísali prvé víťazstvo v tejto sezóne Ligy majstrov.

Bratislava 15. septembra (TASR) - Hokejisti poľského klubu Re-Plast Unia Osvienčim vyhrali na ľade rakúskeho Klagenfurtu 5:4. Slovenský obranca Peter Bezuška získal jeden kanadský bod, keď asistoval v 56. minúte pri víťaznom góle Hampusa Olssona. Hostia prehrávali ešte v 48. minúte 1:4, no po úspešnom obrate si pripísali prvé víťazstvo v tejto sezóne Ligy majstrov.

Tretí zápas v rade vyhrali Sheffield Steelers nad švédskym Skelleftea AIK v pomere 3:2. O víťazstvo Pelicans Lahti na ľade dánskeho SonderjyskE Ishockey (4:2) sa zaslúžil dvoma gólmi Leevi Tukiainen. Na nepostupovom osemnástom mieste figuruje s dvoma bodmi Sparta Praha, keďže prehrala na ľade Eisbären Berlín 0:3.

sumár - 4. kolo LM

Sheffield Steelers - Skelleftea AIK 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Góly: 3. Whistle, 4. Janatuinen, 35. Simpson - 10. Johnnson, 11. Lindgren

SonderjyskE Ishockey - Pelicans Lahti 2:4 (0:3, 0:1, 2:0)

Góly: 43. Viklund, 50. Schmidt-Svejstrup - 6. a 33. Tukiainen, 2. Roine, 17. Bares

Eisbären Berlín - HC Sparta Praha 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 7. Niemeläinen, 22. Byron, 57. Fontaine

ZSC Lions - EC Red Bull Salzburg 2:4 (0:3, 1:1, 1:0)

Góly: 33. Malgin, 45. Kinnunen - 3. Hochkofler, 12. Schneider, 14. Murphy, 26. Thaler

Straubing Tigers - HC Dynamo Pardubice 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 10. Zimmermann, 43. Samanski, 57. Brandt - 15. Zohorna, 40. Musil

KAC Klagenfurt - Re-Plast Unia Osvienčim 4:5 (2:0, 1:1, 1:4)

Góly: 11. Bischofberger, 12. Hundertpfund, 35. Obersteiner, 43. Maier - 32. Ahopelto, 48. Dziubiňski, 49. Olsson-Trkulja, 51. Karjalainen, 56. Olsson (BEZUŠKA)