Streda 23. október 2024Meniny má Alojzia

Zvolen si poradil s Novými Zámkami, Dukla prehrala so Spišskou

Na snímke Kyle Olson (Zvolen) korčuľuje s pukom počas zápasu 13. kola Tipos extraligy HKM Zvolen - HC Nové Zámky vo Zvolene 22. októbra 2024. Foto: TASR - Ján Krošlák

V prvej tretine Parlet pri faule spôsobil otras mozgu Šoltésovi a z následnej dvojminútovej presilovky otvoril skóre Faith.

Bratislava 22. októbra (TASR) - Hokejisti HK Spišská Nová Ves majú na čele tabuľky Tipos extraligy naďalej štvorbodový náskok. Udržali si ho vďaka víťazstvu na ľade Dukly Trenčín 4:2 v utorňajšom zápase 13. kola. "Vojaci" pritom po prvej tretine viedli 2:0 po presilovkových góloch Seana Joslinga a nádejný stav držali do 45. minúty.

V nej obranca Adam Žiak odštartoval obrat hostí, ktorý po vyrovnávajúcom góle najlepšieho strelca (14 gólov) a najproduktívnejšieho hráča súťaže (22 bodov) Zacka Andrusiaka dokonal víťazným gólom Stephen Harper v 59. minúte. Spišiaci zvíťazili v treťom zápase za sebou a celkovo v jedenástom z uplynulých dvanástich.

Aj hráči Popradu dosiahli tretie víťazstvo po sebe, keď na domácom ľade zdolali Liptovský Mikuláš 7:4. Hostia prehrali prvýkrát po dvoch víťazstvách a naďalej sú bodovo vyrovnaní s Trenčínom a Novými Zámkami na chvoste tabuľky. "Kamzíci" poskočili v tabuľke o dve priečky na 5. miesto.

hlasy po zápase /zdroj: TASR/:

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: "Veľmi nebezpečný súper, húževnatý a bojovný. Nechcem povedať, že tú prvú tretinu sme dali jednoduché góly, ale skôr sme začali hrať veľmi jednoducho a na tom boli postavené tie presné zásahy. Všetko išlo smer brána. Za stavu 3:0 Mikuláš začal presne robiť to, čo my v prvej časti. Mali sme s tým veľké problémy, dostali sa v podstate veľmi rýchlo späť do zápasu. Pre nás bolo veľmi dôležité, že vždy sme dokázali zareagovať na to, keď sa Mikuláš dostal do zápasu. Vedeli sme na to odpovedať ďalším gólom, čím sme súpera trošku otupili na určitý časový úsek. Ale veľmi nepríjemný zápas pre nás až do samotného záveru. Veľmi si vážime tieto tri body, ktoré sú pre nás veľmi dôležité."

Tomáš Török, útočník Popradu, v zápase 2+0: "Zaujímavý zápas, potrebovali sme potvrdiť víťazstvo zo Zvolena. Prvá tretina bola skvelá, ale vstup do druhej sme nemali ideálny a stratili sme našu identitu. Potom nás podržali presilovky, napadalo nám to a máme ďalší dôležitý triumf. Teší nás, že sme to po 60 minútach dotiahli do víťazného konca."

Juraj Faith, tréner Liptovského Mikuláša: "Takto nemôžete nastúpiť. Absolútne mužstvo nepripravené na zápas, bez nejakého nasadenia a ´chtíča´. Úplne odovzdané mužstvo po tých dvoch víťazných zápasoch. Samozrejme, potom je ťažko naháňať výsledok za stavu 0:3. Aj keď sme sa dostali do hry a boli tam šance, Poprad nám stále odskočil a držal si komfortný odstup. Síce v závere za stavu 4:5 mal Tkáč veľkú šancu, ale nezmyselne niekde prihrával. Vypomstí sa vám však, keď nie ste pripravení na zápas. To rozhodlo o výsledku stretnutia."

Lukáš Lalík, obranca Mikulás, strelec gólu na 3:5: "Mali sme strašne zlý vstup do zápasu, nemôžeme dostať tri góly za desať minút. Odohrali sme dva dobré domáce zápasy a vonku sa nám toto stane. Doťahovať výsledok je ťažko, aj keď sme sa chytili dvomi gólmi. Nemôžeme takto začať duel, musíme byť pripravenejší a koncentrovanejší."

Hokejisti Banskej Bystrice prehrali druhý zápas za sebou, keď po neúspechu v Spišskej Novej Vsi (1:5) podľahli doma Košiciam 1:4. Tie si upevnili priebežnú druhú priečku v tabuľke. Domáci išli do vedenia gólom košického rodáka Romana Faitha v presilovke, no viackrát už Dominika Riečického neprekonali. "Oceliari" otočili vývoj duelu vďaka prvým gólom v sezóne Mareka Bartánusa a Patrika Rogoňa, dvakrát sa v presilovke presadil Filip Krivošík.

hlasy po zápase:

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Prvá tretina bola celkom slušná, boli tam šance na oboch stranách. Mali sme tam tri presilovky, dali sme jeden gól, mohli sme z nich vyťažiť viac. V druhej tretine sa začala karta obracať, urobili sme niekoľko chýb v obrannom pásme a súper nás za to potrestal. Mali sme možnosť sa vrátiť späť do hry v ďalších presilovkách, no nepomohli sme si nimi. Málo sme strieľali, neboli sme dostatočne agresívni. Košice si to už potom viac – menej postrážili. Nám už v závere chýbali sily. Bolo cítiť, že je nás málo, niektorí hráči sú preťažení, musíme sa s tým popasovať a hlavne dobre oddýchnuť."

Dominik Riečický, brankár Košíc: "Ťažký zápas a hlavne ťažký začiatok pre nás. V prvej tretine sme hrali trikrát v oslabení, takže po inkasovanom góle sme to museli otáčať. Druhá tretina bola v našej réžii, viedli sme o dva góly a poučili sme sa z predchádzajúceho zápasu, keď sa Bystrici podarilo vyrovnať. Teraz sme si to už postrážili. Bystričanov sme nepustili do nejakého tlaku. Som rád, že sme získali dôležité tri body."

Hráči HKM Zvolen zvíťazili nad HC Mikron Nové Zámky 3:0. V tabuľke poskočili z priebežného deviateho miesta na ôsme, na ktorom majú 17 bodov. Novozámčania nenadviazali na nedeľňajšie víťazstvo nad Slovanom Bratislava 2:0 a s deviatimi bodmi sú naďalej na poslednom 12. mieste o skóre za Trenčínom a Liptovským Mikulášom. Diváci čakali na gól do polovice zápasu, keď sa v presilovke presadil Peter Zuzin. Hostia držali nádej na bodový zisk do 57. minúty, v ktorej Tyler Sheehy prestrelil brankára hostí. Na konečných 3:0 uzavrel krátko na to Marek Viedenský, pre ktorého to bol prvý gól v sezóne. Brankár Pavel Kantor dosiahol prvé čisté konto (a štvrté v slovenskej extralige) vo zvolenskom drese proti tímu, v ktorom pôsobil v uplynulých dvoch sezónach.

V utorok boli na programe 13. kola iba štyri zápasy. Zostávajúce dva predohrali v uplynulom týždni. Majster z Nitry nezaváhal na ľade nováčika súťaže Žiliny, ktorú zdolal 4:3. Dvomi gólmi sa prezentoval Samuel Buček. Hráči michalovskej Dukly potvrdili, že to na Slovan vedia a na domácom ľade ho zdolali 5:1. Bilanciou 2+1 k tomu pomohol kapitán Kaspars Daugavinš. Zápas nedohral strelec jediného gólu hostí Liam Pecararo, ktorý dostal za faul i následnú potýčku vyšší trest a celkovo 56 trestných minút.

TEL, 13. kolo:

HK Dukla Trenčín – HK Spišská Nová Ves 2:4 (0:0, 2:0, 0:4)

Góly: 24. Josling (Stapley), 32. Josling (Stapley, Cardwell) – 45. Žiak (Drábek), 53. Andrusiak (Hannoun, Žiak), 59. Harper (Drábek), 60. Ford (Rapáč, Harper). Rozhodcovia: Baluška, Žák – Junek, Orolin, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1583 divákov.

Trenčín: Grigals – Cardwell, Starosta, Hatala, Schmiemann, Bokroš, Laurenčík, Hlaváč, Macejko – Green, Stapley, Leskinen – Josling, Krajč, Krajčovič – Hudec, Bortňák, Sojčík – Tomík, Vaňo, Maruna

Spišská Nová Ves: Valluš – Ališauskas, Groch, Valach, Žiak, Barcík, Romaňák – Rapáč, Ford, Majdan – Harper, Hannoun, Kestner – Števuliak, Myklucha, Andrusiak – Vandas, Drábek, Džugan – Danielčák

HK Poprad – HK 32 Liptovský Mikuláš 7:4 (3:0, 2:3, 2:1)

Góly: 2. Šiška (Giľák, Nauš), 8. Török (Kundrik, Romančík), 9. Cracknell (Nauš), 34. Calof (Bourque, Cracknell), 37. Centazzo (Kotvan, Murphy), 58. Calof (Murphy, Bourque), 59. Török (Murphy, Kotvan) – 22. Gerlach (Quince, Ullman), 23. Quince (Hraško, Ranford), 39. Lalík (Chmielewski, Foote), 55. Ranford (Ullman, Réway) Rozhodcovia: Krajčík, Štefik – Stanzel, Pribula, vylúčení: 6:6 na 2 min., navyše: Chmielewski (L. Mik.) DKZ za bitku , presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 1360 divákov.

Poprad: Vay – Brejčák, Kotvan, Romančík, Bourque, Turan, Fereta, Sluka – Calof, Cracknell, Centazzo – Murphy, Suchý, Šotek – Giľák, Šiška, Nauš – Paločko, Török, Kundrik

Liptovský Mikuláš: Fitzpatrick (9. Surák) – Foote, Lalík, Ullman, Hraško, Jendroľ, Mezovský, Štrbáň – Gerlach, Quince, Ranford – Tkáč, Uhrík, Chmielewski – Žitný, Sukeľ, Réway – Vojtech, Vankúš, Šandor – Nespala

HC MONACObet Banská Bystrica – HC Košice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 9. Faith (Boucher, Wedman) – 11. Bartánus (Repčík, Bartoš), 24. Rogoň (Havrila), 30. Krivošík (Jääskeläinen), 57. Krivošík (Mikúš, Jääskeläinen). Rozhodovali: Klejna, Crman – Kacej, Vyšný, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2013 divákov.

Banská Bystrica: Rabčan – Scarlett, Chicoine, Michalčin, D. Stránský, Žabka, Česánek, Kozák – Šoltés (do 8. min.), Boucher, Voyer – Adams, Wedman, Faith – Valigura, Petriska, Tomka - Jedlíček, Čunderlík, Matoušek

Košice: Riečický – Parlett, Teves, Ferenc, Gildon, A. Bartoš, Deyl – Jääskeläinen, Pollock, Petráš – Mikúš, Krivošík, Martel – Bartánus, Chovan, Repčík – Šimun, Havrila, Rogoň

HKM Zvolen - HC Mikron Nové Zámky 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 30. Zuzin (Oligny, Viedenský), 57. Sheehy (Bracco, Halbert), 58. Viedenský (Zuzin). Rozhodcovia: Jobbágy, D. Konc ml. - Tomáš, Bogdaň, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1336 divákov.

Zvolen: Kantor - Bindulis, Halbert, Hudec, Kobolka, Sládok, Oligny - Hecl, Olson, Kudrna - Bondra, Sheehy, Bracco - Zuzin, Viedenský, Marcinek - Macek, A. Mišiak, Kukuča - Jendek

Nové Zámky: Grande - Komuls, Maalahti, Lalonde, Roman, Kuza, Semaňák, Chatrnúch - Golod, Slovák, Tvrdoň - Kováč, Ondrušek, Hamaliuk - Lapšanský, Ducharme, Handlovský - Kodhaj, Ružek, Karaffa - Ridzoň

predohrávka (15. októbra):

Vlci Žilina - HK Nitra 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 8. Bezúch (Djakov, Jones), 24. Tourigny, 55. Varga (Koyš, Djakov) – 17. Lacka (Pobežal), 19. Buček, 32. Jackson, 52. Buček (Bajtek, Cotton). Rozhodovali: Baluška, Kocúr - Stanzel, Hajnik, vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, 2108 divákov

Žilina: LaCouvée - Rajnoha, Tourigny, Pobežal, Gachulinec, Djakov, Holenda, Dubravík - Lukosevicius, Jones, Bezúch - Fejes, Walega, Mucha - Koyš, Mráz, Varga - Juščák, Šmída, Belluš

Nitra: Aittokallio - Cotton, Mezei, Auk, Hain, Vitaloš, Stacha, Bača - Ritchie, Gill, Buček - Alger, Bubela, Jackson - Lacka, Pobežal, Bajtek - Bačo, Hrnka, Csányi

predohrávka (16. októbra):

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Góly: 18. Drgoň (Johnson), 24. Daugavinš (Meliško, Rockwood), 36. Daugavinš (Svitana), 37. Rönni (Fominych, Valach), 55. Krastenbergs (Slováček, Daugavinš) – 13. Pecararo (Pánik, Hoelscher). Rozhodcovia: Žák, Štefik - Ordzovenský, Knižka, vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Varga (Mich.) 5 min. + DKZ za bitku, Pecararo 5 min. + DKZ za krosček a 5+ DKZ za bitku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2805 divákov

Michalovce: Junca – Slováček, Bodák, Pišoja, Drgoň, Meliško, Marcinko, Jasečko – Svitana, Rockwood, Daugavinš – A. Varga, Johnson, Krastenbergs – Valach, Rönni, Fominych – Vašaš, Solenský, Kabáč

Slovan: Šutov – Bačík, Acolatse, Golian, Kubka, Sersen, Královič, Maier – Pánik, Hoelscher, Pecararo – Puliš, Egle, Bakoš – Takáč, Bjalončík, Minárik – Lukošík, Preisinger, Dudáš - Kukumberg