Štvrtok 27. jún 2024Meniny má Ladislav a Ladislava

Potocká postúpila do semifinále v disciplíne 50 m znak

Na archívnej snímke slovenská plavkyňa Tamara Potocká na 50 m motýlik postúpila do semifinále s časom 27,69 s na III. Olympijských hrách mládeže. Foto: TASR - SOV - Andrej Galica

Šancu na postup mala v disciplíne 400 m polohové preteky Olivia Ana Šprláková-Zmorová, ktorá bola po výkone 4:57,98 min druhou náhradníčkou.

Belehrad 19. júna (TASR) - Slovenská plavkyňa Tamara Potocká si vybojovala účasť v semifinále ME v disciplíne 50 m znak. V stredajšej rozplavbe v srbskom Belehrade zaznamenala čas 29,16 s a postúpila z 13. miesta. Jej krajanka Teresa Ivanová skončila na zdieľanej 17. priečke s Bulharkou Gabrielou Georgievovou, obe figurovali v pozícii náhradníčok.

Šancu na postup mala v disciplíne 400 m polohové preteky Olivia Ana Šprláková-Zmorová, ktorá bola po výkone 4:57,98 min druhou náhradníčkou. Do semifinále 200 m v. sp. nepostúpili Zora Ripková a Laura Benková, ktoré obsadili 27. a 32. miesto.

V pozícii náhradníčok na semifinále v disciplíne 4x100 m v. sp. figurovala aj štvorica Ivanová, Benková, Ripková a Lillian Slušná. V rozplavbe skončila na 9. priečke s časom 3:47,81 min, za postupujúcim ôsmym miestom zaostala o sekundu a pol.

Potockú čakalo aj večerné finále na 50 m motýlik, v boji o medailu sa mala predstaviť i Andrea Podmaníková (100 m prsia).