Utorok 17. september 2024Meniny má Olympia

Rojtáš sa zaradil v Karlových Varoch na 28. mieste

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Z celkového triumfu sa tešila Holanďanka Maya Kingmová, ktorá 1500 m plavecký úsek, 40,8 km na bicykli a beh na 10 km zvládla za 2:05:23 h.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Karlovy Vary 8. septembra (TASR) - Slovenská triatlonistka Romana Gajdošová obsadila 13. miesto v nedeľňajších pretekoch elite žien na podujatí Svetového pohára v Karlových Varoch. Jej krajanka Margaréta Bičanová preteky nedokončila.

Z celkového triumfu sa tešila Holanďanka Maya Kingmová, ktorá 1500 m plavecký úsek, 40,8 km na bicykli a beh na 10 km zvládla za 2:05:23 h. Druhá skončila s mankom 2:20 min domáca reprezentantka Petra Kuříková a pódium doplnila Američanka Gina Serenová (+2:28). Gajdošová mala manko 7:30 min.

Medzi mužmi sa predstavil Peter Rojtáš, ktorý obsadil konečnú 28. priečku. Na víťazného Johna Reeda z USA, ktorý triumfoval s časom 1:54:24 h, stratil takmer päť a pol minúty. Druhý skončil Nór Casper Stornes a tretie miesto patrilo Španielovi Kevinovi Viňuelovi.