Štvrtok 3. október 2024Meniny má Stela

Rusnák prispel k triumfu Seattlu nad Vancouverom gólom a asistenciou

Slovenský futbalista Albert Rusnák (vpravo) zo Seattlu Sounders sa teší po strelení gólu v zápase zámorskej MLS Vancouver Whitecaps - Seattle Sounders vo Vancouveri v stredu 2. októbra 2024. Foto: TASR/AP

Tím zo Seattlu sa tak posunul v záverečnej fáze základnej časti na tretiu priečku tabuľky Západnej konferencie MLS. Rusnák má v 30 dueloch prebiehajúcej sezóny bilanciu deväť gólov a 15 asistencií.

Vancouver 3. októbra (TASR) - Slovenský futbalista Albert Rusnák sa výraznou mierou podieľal na hladkom víťazstve Seattlu Sounders v dueli zámorskej MLS na ihrisku Vancouveru Whitecaps 3:0. Zaznamenal jeden gól a bol aj pri ďalších dvoch zásahoch svojho tímu.

Po rohovom kope Rusnáka sa hostia ujali vedenia v 14. minúte, keď loptu v šestnástke posunul Jordan Morris na Georgiho Minoungoua a ten strelil svoj premiérový gól v MLS. Slovenský stredopoliar potom zvýšil v 65. minúte na 2:0 z pokutového kopu a o dve minúty neskôr prihral v prečíslení na tretí gól v podaní Paula Rothrocka.