Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 13. apríl 2025Meniny má Aleš
< sekcia Šport

Šampionát do 21 rokov na Slovensku odvysiela STVR na programe :Šport

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

Slovenská televízia a rozhlas ponúkne divákom a poslucháčom exkluzívne vysielanie na televíznom okruhu :Šport aj v Rádiu Slovensko.

Bratislava 20. novembra (TASR) - Majstrovstvá Európy vo futbale do 21 rokov UEFA 2025 uvidia diváci na obrazovkách programovej služby :Šport. Slovensko bude hostiť prestížne športové podujatie od 11. do 28. júna.

Slovenská televízia a rozhlas ponúkne divákom a poslucháčom exkluzívne vysielanie na televíznom okruhu :Šport aj v Rádiu Slovensko. Diváci uvidia všetkých 31 zápasov a nebudú chýbať ani futbalové štúdiá a bohatý sprievodný program.

"Som nesmierne rád, že sa práve STVR podarilo uspieť v silnom konkurenčnom boji o vysielacia práva na Majstrovstvá Európy vo futbale do 21 rokov UEFA 2025, ktoré budú jedným z historicky najväčších športových podujatí na Slovensku. Zároveň sa teším z toho, že ide zatiaľ o najväčšiu športovú akvizíciu súčasného dočasného manažmentu STVR. Európsky šampionát bude nepochybne veľkou športovou udalosťou, čo dokazuje aj obrovský záujem všetkých televíznych spoločností a vysielateľov, pôsobiacich na našom území, o tieto práva. Som presvedčený, že skutočnosť, že toto veľké športové podujatie bude nakoniec vysielať práve verejnoprávna televízia je skvelá správa nielen pre STVR, ale najmä pre našich divákov a fanúšikov športu, pretože šampionát bude vďaka tomu pre každého diváka na Slovensku dostupný zadarmo a v tej najvyššej kvalite," povedal poverený zástupca generálneho riaditeľa STVR Igor Slanina podľa tlačovej správy.

Turnaj sa uskutoční v ôsmich slovenských mestách. Skupina A sa odohrá v Bratislave a Trnave, skupina B v Nitre a Dunajskej Strede, skupina C v Žiline a Trenčíne, a na východnom Slovensku, v Košiciach a Prešove, sa odohrá skupina D. Štvrťfinálové zápasy sa odohrajú v Trnave a Žiline, v Dunajskej Strede a v Prešove, semifinálové zápasy v Bratislave a Košiciach a finále v Bratislave.

FÁBRYOVÁ: Ľudí s obezitou je toľko, že môžme hovoriť o pandémii

V relácii TASR TV Zdravie diskutuje Lucia Illanitzová s lekárkou doc. Ľubomírou Fábryovou.

- Tisíce ľudí zo Srbska, Kosova i Bosny a Hercegoviny pricestovali autobusmi na zhromaždenie do Belehradu, ktoré bolo usporiadané na podporu srbského prezidenta Aleksandara Vučiča.

- Premiér SR Robert Fico v sobotu na Úrade vlády (ÚV) SR rokoval s delegáciou amerických kongresmanov, ktorá v rámci cesty po Európe pricestovala na návštevu Slovenska.

- Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár absolvoval 11. a 12. apríla sériu rokovaní na diplomatickom fóre v tureckej Antalyi.

- V rámci osláv Dňa Slovákov v Maďarsku si v sobotu predstavitelia tamojšej slovenskej menšiny pripomenuli 30. výročie založenia Celoštátnej slovenskej samosprávy v Maďarsku (CSSM).

- Austrálsky jazdec Oscar Piastri z McLarenu si vybojoval pole position v sobotňajšej kvalifikácii na Veľkú cenu Bahrajnu F1.

- Otvárací ceremoniál Svetovej výstavy Expo 2025 sa v sobotu konal v japonskom meste Osaka.

- Sýrske ministerstvo vnútra ohlásilo v sobotu zaistenie približne štyroch miliónov tabletiek drogy captagon - stimulantu podobného amfetamínu, ktoré mali byť vyvezené z prístavného mesta Lázikíja.

- Vo väčšine okresov Banskobystrického a Košického kraja, a tiež v okrese Levice treba zo soboty na nedeľu (13. 4.) počítať s mrazom, ktorý predstavuje ohrozenie pre vegetáciu.

- Administratíva amerického prezidenta Donalda sa rozhodla vyňať smartfóny, počítače a ďalšiu elektroniku z tzv. recipročných ciel.

- Približne dve hodiny trvali rozhovory medzi predstaviteľmi Iránu a Spojených štátov o jadrovom programe Teheránu, ktoré sa v sobotu uskutočnili v Maskate, hlavnom meste Ománu.

- Opozičné KDH dúfa, že prezident SR Peter Pellegrini nepodpíše zákon o odškodnení pokút za porušenie opatrení počas pandémie ochorenia COVID-19.

- Prezident SR Peter Pellegrini by mal zabezpečiť, aby poslanci Hlasu-SD nehlasovali za novelu zákona o predčasnom odchodnom a výsluhovom dôchodku pre prokurátorov, keď ju po vetovaní vráti do Národnej rady (NR) SR.

- Najmenej 46 ľudí utrpelo ľahké zranenia, respektíve mierne podráždenie dýchacích ciest, keď sa v sobotu na výstave modelov vláčikov Miniatur Wunderland v Hamburgu nadýchali dráždivého plynu, ktorý tam vypustil neznámy páchateľ.

- Bratislavské univerzity vítajú snahu rezortu školstva zaviesť pre študentov možnosť výberu medzi písaním záverečnej práce a absolvovaním odbornej stáže.

- Šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár viedol v tureckej Antalyi bilaterálne rokovania so svojim ukrajinským náprotivkom Andrijom Sybihom.

- Izraelská armáda dokončila prevzatie kontroly na novým bezpečnostným koridorom vytvoreným v oblasti bývalej židovskej osady Morag - medzi mestami Chán Júnis a Rafah - na juhu Pásma Gazy.

- Transakčná daň má množstvo nedostatkov a u obyvateľov Slovenska vyvoláva veľkú nevôľu. Uviedol to prezident SR Peter Pellegrini v relácii STVR Sobotné dialógy.