Piatok 20. september 2024Meniny má Meniny majú Ľuboslav a Ľuboslava

Sezóna odštartovala víťazstvom B.Bystrice, prvý gól dal Wedman

Na snímke Gabriel Chicoine (Banská Bystrica) a Peter Chlán (Spišská Nová Ves)počas zápasu 1. kola Tipos extraligy HC MONACObet Banská Bystrica - HK Spišská Nová Ves v Banskej Bystrici 20. septembra 2024. Foto: FOTO TASR - Ján Krošlák

O triumfe domácich rozhodol v piatej minúte predĺženia Boris Žabka.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Banská Bystrica 20. septembra (TASR) - V poradí 32. ročník najvyššej slovenskej hokejovej súťaže odštartoval v piatok víťazstvom Banskej Bystrice nad vicemajstrom Spišskou Novou Vsou 4:3 po predĺžení. Úvodný gól sezóny strelil kanadský útočník "baranov" Matthew Wedman, ktorý otvoril skóre duelu už v 110. sekunde. O triumfe domácich rozhodol v piatej minúte predĺženia Boris Žabka.

Do vedenia išli už v druhej minúte domáci, keď chybu Grocha potrestal strelou po ľade Wedman. Hostia vyrovnali tečovanou strelou Števuliaka. Lenže aj na opačnej starne sa ujala tečovaná strela Adamsa z hranice kruhu a bolo 2:1. Spišiaci stihli do prestávky vyrovnať v presilovke po dorážke Števuliaka a v strednom dejstve otočili stav bekhendom Andrusiaka zblízka. Lenže v tretej tretine po peknej práci Adamsa Matoušek zblízka pohotovo vyrovnal a duel tak išiel do predĺženia. V ňom po rýchlom brejku rozhodol o dvoch bodov pre bystrický tím Žabka.

1. kolo TEL:

HC '05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 4:3 pp (2:2, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 2. Wedman, 12. Adams (Chicoine, Michalčin), 49. Matoušek (Adams, Wedman), 64. Žabka (Voyer) – 11. Števuliak (J. Valach, Drábek), 17. Števuliak (Majdan, Mackinnon), 32. Andrusiak (Chlán). Rozhodovali: Baluška, Krajčík – Hajnik, Kacej, vylúčení na 2 min.: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2113 divákov.

Zostavy:

Banská Bystrica: Hrachovina – Scarlett, Chicoine, Michalčin, Zeleňák, Česánek, Žabka, D. Stránský – Šoltés, Boucher, Voyer – Petriska, Bíreš, Výhonský – Adams, Wedman, R. Faith – Tomka, Jasenec, Matoušek

Spišská Nová Ves: Mitens – Mackinnon, Žiak, Ališauskas, Romaňák, J. Valach, Groch, Barcík – Rapáč, Ford, Majdan – Hannoun, Chlán, Andrusiak – Števuliak, Drábek, Džugan – Frankovič, Bortňák, Danielčák – Šuty