Štvrtok 19. september 2024Meniny má Konštantín

Skalický s Jánošíkom gólmi prispeli k víťazstvu Mladej Boleslavi

Na archívnej snímke Pavol Skalický. Foto: TASR/AP

Úspešný vstup do ligového ročníka zaznamenali aj hráči HC Verva Litvínov vedení kapitánom Matúšom Sukeľom.

Praha 18. septembra (TASR) - Slovenskí hokejisti Pavol Skalický a Adam Jánošík si otvorili strelecké účty v novej sezóne českej extraligy. V stredu presnými zásahmi zároveň pomohli svojmu tímu BK Mladá Boleslav k víťazstvu nad HC Olomouc 4:2. Jánošík okrem víťazného gólu zaznamenal aj jednu asistenciu.

Úspešný vstup do ligového ročníka zaznamenali aj hráči HC Verva Litvínov vedení kapitánom Matúšom Sukeľom. Slovenský center prispel asistenciou k víťazstvu 4:2 nad Mountfield Hradec Králové. O trojbodový zisk sa zaslúžil aj brankár Matej Tomek, ktorý zneškodnil 26 striel.

Bod za asistenciu si pripísal Adrián Holešinský, ktorý sa podieľal na rozhodujúcom presnom zásahu Škody Plzeň na ľade Vítkovíc. Držiteľ bronzovej olympijskej medaily z Pekingu asistoval pri góle na 3:2 z hokejky obrancu Igora Merežka v druhej minúte predĺženia. Ukrajinský zadák v minulej sezóne pôsobil v Spišskej Novej Vsi.

Česká extraliga - 1. kolo:

Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 9. Beránek, 20. Gulaš, 59. Ordoš

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Góly: 25. Doležal (JÁNOŠÍK), 45. SKALICKÝ, 55. JÁNOŠÍK, 59. Lakatoš - 15. Fridrich, 16. P. Musil

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 13. Abdul, 31. Nellis - 21. Simon, 52. Mertl, 62. Merežko (HOLEŠINSKÝ)

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 13. Gut, 30. Gut (SUKEĽ), 47. Czczman, 55. O. Kaše - 10. Jergl, 59. Pour

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly: 58. Kos - 5. LANTOŠI, 7. FAŠKO-RUDÁŠ

HC Dynamo Pardubice - Rytíři Kladno 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Góly: 8. Smejkal, 19. Kousal, 29. Kaut, 31. Sedlák, 48. Kaut (ČEREŠŇÁK) - 43. Filip