Piatok 20. september 2024Meniny má Meniny majú Ľuboslav a Ľuboslava

Slovan Bratislava porazila HC Mikron Nové Zámky v 1. kole

Na snímke gólová radosť hráčov HC Slovan Bratislava, zľava Liam Pecararo, Michal Sersen, Boris Brincko, strelec gólu Timotej Šille, Andrej Golian, Branislav Kubka počas zápasu 1. kola Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - HC Mikron Nové Zámky 20. septembra 2024 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

Vlci Žilina víťazne vstúpili do nového ročníka hokejovej Tipos extraligy.

Bratislava 20. septembra (TASR) - Hokejisti HC Slovan Bratislava vstúpili víťazne do 32. ročníka najvyššej slovenskej súťaže. V piatkovom zápase 1. kola Tipos extraligy zdolali na domácom štadióne HC Mikron Nové Zámky 2:1.

"Belasí" v úvodnej tretine zvládli dve oslabenia aj vďaka dobrým zákrokom Šutova a v závere, pri avizovanom vylúčení, išli do vedenia. Z dorážky sa presadil Šille. Hostia vyrovnali v 25. minúte pri vlastnom oslabení, keď sa po Komulsovej strele dostal k odrazenému puku Ducharme. Zámky mohli vzápätí otočiť po tom, čo Novajovský naskočil z trestnej, ale v úniku netrafil bránku.

Slovan bol v ďalších minútach strelecky aktívnejší, no gólu sa dočkal až v 46. minúte, keď Acolatse potrestal vylúčenie hostí za príliš veľa hráčov na ľade. Tesne predtým neuspel Ducharme, ktorého blafák prečítal Šutov. Domáci si už tesný náskok postrážili a nad Novým Zámkami tak zvíťazil aj v šiestom zápase v sérii. Naposledy s nimi prehral pred rokom v októbri.

1. kolo Tipos extraligy:

HC Slovan Bratislava - HC Mikron Nové Zámky 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 18. Šille (Acolatse, Takáč), 46. Acolatse (Bakoš, Pecararo) - 25. Ducharme (Komuls, Guay). Rozhodcovia: Rojík, Stano - Frimmel, Gegáň, vylúčení: 5:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 3760 divákov.

Slovan: Shutov - Acolatse, Bačik, Kubka, Golian, Brincko, Sersen, Královič - Pecararo, Hoelscher, Murphy - Bakoš, Egle, Takáč - Puliš, Bjalončík, Šille - Dudáš, Preisinger, Lukošik - Kukumberg

N. Zámky: Grande - Komuls, Roman, Luža, Kowalczyk, Novajovský, Semaňák, Mészáros - Ducharme, Guay, Golod - Tvrdoň, Slovák, Hamaliuk - Lapšanský, Linet, Handlovský - Kodhaj, Ondrušek, Ružek - Kováč

Vlci Žilina víťazne vstúpili do nového ročníka hokejovej Tipos extraligy. Tím spod Dubňa, ktorý sa vrátil do najvyššej súťaže po päťročnom pôsobení v Slovenskej hokejovej lige, zdolal v piatkovom zápase 1. kola na domácom ľade MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2.

Prvý gól Žiliny po návrate medzi slovenskú elitu strelil na začiatku druhej tretiny Bruno Mráz, ktorý pretlačil puk do siete po strele Patrika Koyša. Liptáci však ešte v prostrednej časti otočili skóre, v 37. minúte vyrovnal Martin Réway a krátko pred prestávkou poslal hostí do vedenia Alexander Avcin, keď v presilovke zužitkoval prihrávku Arona Chmielewského. Nováčika to nezlomilo, v 48. minúte upravil na 2:2 Brenden Miller a o šesť minút neskôr sa postaral o víťazný gól "vlkov" Nick Jones.

Tipos extraliga - 1. kolo:

DOXXbet Vlci Žilina - MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly: 22. Mráz (Koyš, Lukosevicius), 48. Miller (Jones, Tourigny), 54. Jones - 37. Réway (Foote), 40. Avcin (Chmielewski). Rozhodovali: Klejna, J. Konc ml. - Orolin, Hercog, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3269 divákov.

DOXXbet Vlci Žilina: LaCouvee – Gachulinec, Tourigny, Miller, Pobežal, Diakov, Holenda, Vajko – Dej, Jones, Kolenič – Lukosevicius, Šmída, Fejes – Mucha, Mráz, Varga – Juščák, Galamboš, Koyš

HK 32 Liptovský Mikuláš: Surák - Foote, Lalík, Ullman, Žilka, F. Fekiač, Mezovský, Šandor, Štrbáň – Gerlach, Quince, Avcin – Pereskokov, Réway, Tkáč - J. Sukeľ, Uhrík, Chmielewski – Nespala, Vankúš, Vojtech

Hokejisti Popradu deklasovali v úvodnom kole nového ročníka Tipos extraligy Zvolen 7:2. "Kamzíci" rozhodli o výsledku v druhej tretine, ktorú vyhrali presvedčivo 5:0. V drese domácich sa blysol hetrikom kanadský útočník Orrin Centazzo.

Popradčania sa ujali vedenia už po minúte, keď Centazzovu prihrávku si vrazil do vlastnej brány Oligny. Hostia odpovedali ešte v prvej polovici prvej časti, Kukuča našiel spoza brány Olsona, ktorý prekonal Vaya. Druhé dejstvo bol v jasnej réžii "kamzíkov", strelili päť gólov. Presadili sa Nauš, druhýkrát v stretnutí Centazzo, kapitán Turan, Urbánek a Coskey. V 53. minúte Centazzo v presilovej hre skompletizoval hetrik. Mišiak 64 sekúnd pred sirénou premiérovým gólom v extraligy upravil výsledok.

Tipos extraliga – 1. kolo:

HK Poprad – HKM Zvolen 7:2 (1:1, 5:0, 1:1)

Góly: 1. Centazzo (Calof, Ligas), 24. Nauš (Šotek, Suchý), 28. Centazzo, 34. Turan (Calof, Brejčák), 36. Urbánek (Giľák, Turan), 37. Coskey (Šiška, Török), 53. Centazzo (Coskey, Bourque) – 8. Olson (Kukuča, Halbert), 59. Mišiak (Senčák). Rozhodovali: Štefik, Novák – Tomáš, Stanzel, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2529 divákov.

Poprad: Vay – Turan, Bourque, Ligas, Kotvan, Fereta, Brejčák, Sluka – Calof, Cracknell, Centazzo – Coskey, Šiška, Török – Šotek, Suchý, Nauš – Giľák, Urbánek, Žitný – Murín

Zvolen: Kantor (34. Boľo) – Halbert, Bindulis, Oligny, Hudec, Robertson, Beňo, Sládok – Kudrna, Sheehy, Hecl – Marcinek, Jendek, Zuzin – Kukuča, Olson, Bondra – Macek, Senčák, Mišiak

Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 1. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Víťazný gól strelil v deviatej sérii nájazdov útočník Filip Krivošík.

Domáci išli do vedenia už v 2. minúte, keď sa po chybe Košičanov presadil 20-ročný útočník Gabriel, ktorý skóroval vo svojom prvom striedaní v slovenskej extralige. V 18. minúte navýšil vedenie Michaloviec Solenský po tom, čo nepokrytý zužitkoval prihrávku Vašaša spoza bránky. Košičania sa postupne dostali do tempa a v 3. tretine vyrovnali, keď dvakrát skórovali extraligoví debutanti. Najskôr Kanaďan Martel v presilovke zužitkoval prihrávku Jääskeläinena a v 56. minúte Kohút strelou spoza hráča prekonal Glosára - 2:2. V predĺžení mali oba tímy niekoľko šancí, no o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy. V nich skórovali Gabriel, Kohút, Pu, Petráš

TEL, 1. kolo:

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 2:3 pp a sn (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Gabriel (Rönni), 18. Solenský (Vašaš, Johnson) - 44. Martel (Jääskeläinen), 56. Kohút (Krivošík, Šedivý), rozh. sam. nájazd Krivošík. Rozhodcovia: T. Orolin, Snášel - Pribula, Knižka, vylúčení: 5:6 na 2 min., navyše Solenský, Michnáč (obaja Mich.), Parlett, Gildon (obaja Koš.) 5 min. + DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Michalovce: Glosár - Drgoň, Meliško, Bodák, Slováček, Marcinko, Cibák, Pišoja - Daugavinš, Pu, Krastenbergs - Svitana, Johnson, Fominych - Michnáč, Rönni, Gabriel - Kabáč, Solenský, Vašaš

Košice: Janus - Parlett, Gildon, Teves, Deyl, Ferenc, Šedivý - Jääskeläinen, Chovan, Mikúš - Martel, Pollock, Petráš - Krivošík, Kohút, Lamper - Bartánus, Havrila, Šimun

Hokejisti HK Nitra úspešne vykročili za obhajobou titulu v najvyššej slovenskej súťaži. V úvodnom kole novej extraligovej sezóny 2024/2025 triumfovali na ľade Dukly Trenčín vysoko 7:2. Robby Jackson sa na suverénnom víťazstve podieľal dvoma gólmi a asistenciou, Sebastián Čederle zaznamenal gól a tri asistencie.

Tréner domácich Ernest Bokroš dal v prvom útoku šancu 16-ročnému Tobiasovi Tomíkovi, no Dukla v úvode ťahala za kratší koniec. Úradujúci majster bol v prvej tretine efektívnejší a vybudoval si dvojgólový náskok zásluhou Martina Vitaloša a Tomáša Pobežala - mladík si dal tak pekný darček k 18. narodeninám, ktoré oslávil v stredu. V druhej časti Nitrania pokračovali v aktivite a dokázali využiť dve presilovky. V 41. minúte zvýšil Robert Jackson už na 5:0 pre hostí. Až za tohto stavu sa dostali k slovu aj "vojaci", o zníženie sa postarali Jozef Baláž a Tomáš Záborský. Záver patril opäť Nitre, ktorá zvýraznila svoj triumf ešte gólmi Jakuba Lacku a opäť Jacksona.

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 2:7 (0:2, 0:2, 2:3)

43. Baláž (Záborský, Green), 50. Záborský (Stapley, Green) - 3. Vitaloš (Stacha, Čederle), 15. Pobežal (Bubela), 28. Bajtek (Jackson, Auk), 40. Čederle (Lacka), 41. Jackson (Čederle, Csányi), 52. Lacka (Čederle), 56. Jackson (Fatul, Aittokallio). Rozhodovali: Crman, Goga - Vyšný, Junek, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, 3050 divákov.

HK Dukla Trenčín: Melicherčík - Cardwell, Hlaváč, Schmiemann, Hatala, Bokroš, Starosta, Macejko, Laurenčík - Tomík, Baláž, Záborský - Josling, Stapley, Ahl - Green, Sojčík, Burzan - Jakúbek, Dej, Hudec

HK Nitra: Aittokallio - Cotton, Mezei, Auk, Bača, Vitaloš, Stacha, Fatul - Alger, Gill, Buček - Pobežal, Bubela, Jackson - Lacka, Čederle, Okoličány - Bajtek, Hrnka, Csányi