Utorok 1. október 2024Meniny má Arnold

Slovenská šestnástka zdolala v prípravnom zápase Česko 1:0

Ilustračné foto. Foto: TASR

Druhý vzájomný duel oboch tímov sa uskutoční vo štvrtok o 12.00 h na pôde súpera v Lanžhote.

Dunajská Streda 1. októbra (TASR) - Slovenskí futbalisti do 16 rokov zdolali v utorkovom prípravnom stretnutí v Dunajskej Strede rovesníkov z Česka 1:0. Jediný gól dal v 14. minúte Tomáš Zemko. Česi sa mohli ujať vedenia v 3. minúte, ale Matouš Srb nepremenil pokutový kop.

prípravný zápas hráčov do 16 rokov

SLOVENSKO - Česko 1:0 (1:0)

Gól: 14. Zemko

hlas po zápase /zdroj: futbalsfz.sk/:

Juraj Pekár, tréner SR 16: "Bol to zápas dvoch rozličných polčasov. V úvode prvého polčasu sme boli trochu nervózni, ťažko sme sa dostávali do tempa. Chytená penalta a strelený gól nám však veľmi pomohli. Chalani získali sebadôveru a prvý polčas bol celkovo dobrý. Škoda len, že sme nepremenili dve dobré gólové šance, ktoré sme mali v prvom polčase. Tam sme mohli navýšiť náš náskok a aj skôr uzavrieť zápas. V druhom polčase už mali navrch Česi. Nám dochádzali sily, napriek tomu sme si vypracovali veľkú gólovú šancu, ktorú sme nepremenili. Chalanom za dnešný výkon patrí pochvala. Zápas odbojovali, siahli si na dno svojich síl a musím tiež vyzdvihnúť, že dodržali všetky taktické pokyny. S výkonom a aj s výsledkom som teda spokojný."