Streda 3. júl 2024Meniny má Miloslav

Španieli si v príprave poradili s Andorrou 5:0 - SÚHRN

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Darilo sa aj Francúzom, ktorí v Métach zvíťazili nad Luxemburskom 3:0 po góloch Randala Kola Muaniho, Jonathana Claussa a Kyliana Mbappeho.

Bratislava 6. júna (TASR) - Futbalisti Španielska si v stredajšom prípravnom zápase pred ME poradili s Andorrou 5:0. Na štadióne v Badajoze sa hetrikom blysol Mikel Oyarzabal, ďalšie góly strelili Ayoz Perez a Ferran Torres.

Belgičania zvíťazili v Bruseli 2:0 nad Čiernou Horou. O úvodný gól duelu sa postaral v 44. minúte Kevin de Bruyne, v závere pridal druhý z pokutového kopu Leandro Trossard. Belgičania sú prvý súper slovenských reprezentantov na šampionáte, vzájomný súboj tímov E-skupiny je na programe 17. júna vo Frankfurte.

Hráči Dánska zdolali v severskom derby Švédsko 2:1. Víťazný gól dal v 86. minúte Christian Eriksen.

prípravné zápasy:

Francúzsko - Luxembursko 3:0 (1:0)

Góly: 43. Kolo Muani, 70. Clauss, 85. Mbappe

Španielsko - Andorra 5:0

Góly: 53., 66. a 73. Oyarzabal, 24. Perez, 73. F. Torres

Belgicko - Čierna Hora 2:O (1:0)

Góly: 44. De Bruyne, 90.+3. Trossard (z 11 m), ČK: 88. Brnovič (Č. Hora) po 2. ŽK

Zostava Belgicka: Casteels - Meunier (46. Castagne), Debast, Faes (46. Witsel), De Cuyper - Vermeeren, Onana (46. Doku) - Bakayoko (46. Mangala), De Bruyne (46. Trossard), Carrasco (46. Lukebakio) - Openda

Dánsko - Švédsko 2:1 (1:1)

Góly: 2. Höjbjerg, 86. Eriksen - 9. Isak

Nórsko - Kosovo 3:0 (1:0)

Góly: 15., 70. a 75. Haaland