Nedela 27. október 2024Meniny má Sabína

Spartak Trnava zdolalo Trenčín v 12. kole

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Trnavčania majú na konte 18 bodov a priebežne sú na treťom mieste tabuľky, Trenčín je desiaty s 11 bodmi.

Trenčín 27. októbra (TASR) - Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili na ihrisku AS Trenčín 3:2 v nedeľňajšom zápase 12. kola Niké ligy. Domáci viedli 1:0 a v 81. minúte aj 2:1, no napokon si pripísali prvú prehru po troch zápasoch s bodovým ziskom. Trnavčania majú na konte 18 bodov a priebežne sú na treťom mieste tabuľky, Trenčín je desiaty s 11 bodmi.

Trenčín išiel do vedenia v 12. minúte, keď Stojsavljevič profitoval zo strely, ktorú vyrazil brankár Frelih - 1:0. Práve Stojsavljevič sa v závere prvého polčasu nechtiac postaral o vyrovnanie, keď sa v sklze snažil zastaviť prihrávku hostí, no loptu poslal do vlastnej brány - 1:1. Uchegbu vrátil Trenčínu náskok v 67. minúte po tom, keď sa presadil individuálnou akciou s krížnou strelou - 2:1. Hosťom však vyšiel záver zápasu, keď v 82. minúte Erik Daniel v šestnástke využil nedôraz obrany AS a Kelvin Ofori o šesť minút strelou z hranice šestnástky rozhodol o triumfe Spartaka - 2:3.

Niké liga, 12. kolo:

AS Trenčín - FC Spartak Trnava 2:3 (1:1)

Góly: 12. Stojsavljevič, 67. Uchegbu - 45.+3 Stojsavljevič (vl.), 82. Daniel, 87. Ofori. Rozhodcovia: Marhefka – Hrmo, Kuba – Ochotnický, ŽK: Stojsavljevič, Hájovský - Ujlaky.

Trenčín: Sláviček - Skovajsa (9. Šefčík), Bondarenko, Stojsavljevič, Holúbek - Ben Sallam - Hájovský, Bariš (83. Djerlek) - Jude (83. Donkor), Emeka, Uchegbu (73. Suleiman)

Trnava: Frelih - Holík, Sabo, Ujlaky, Mikovič - Zeljkovič - Pich (64. Azango), Procházka - Daniel (90.+1 Šulek), Ďuriš, Ofori (89. Corryn)