Pondelok 30. september 2024Meniny má Jarolím

Spišiaci viedli po prvej tretine 2:0 a hoci domáci v druhej vyrovnali

Na archívnej snímke Nerijus Ališauskas (Spišská Nová Ves). Foto: TASR/AP

Víťazný gól strelil americký útočník Connor Ford, pre ktorého to bol prvý presný zásah v slovenskej extralige.

Zvolen 29. septembra (TASR) - Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v nedeľňajšom zápase 5. kola Tipos extraligy na ľade HKM Zvolen 3:2 po predĺžení. Vďaka štvrtej výhre za sebou sa udržali priebežne na čele tabuľky. Víťazný gól strelil americký útočník Connor Ford, pre ktorého to bol prvý presný zásah v slovenskej extralige.

Spišiaci viedli po prvej tretine 2:0 a hoci domáci v druhej vyrovnali, napokon sa z víťazstva tešili hostia. Tí odohrali zápas bez jediného vylúčeného hráča.

Tipos extraliga - 5. kolo:

HKM Zvolen - HK Spišská Nová Ves 2:3 pp (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 24. Zuzin (Beňo), 32. Kudrna (Sheehy, Halbert) - 7. Rapáč (Majdan, Ford), 20. Myklucha (Hannoun), 63. Ford (Hannoun). Rozhodcovia: Výleta, J. Konc ml. - D. Konc ml., M. Orolin, vylúčení: 2:0 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1752 divákov.

Zvolen: Kantor - Bindulis, Halbert, Beňo, Oligny, Sládok, Robertson, Hudec - Hecl, Sheehy, Kudrna - A. Mišiak, Olson, Kukuča - Zuzin, Marcinek, Bondra - Senčák, Jendek, Macek - Gron

Spišská Nová Ves: Mitens - Ališauskas, Žiak, MacKinnon, Romaňák, Valach, Groch, S. Barcík - Rapáč, Ford, Majdan - Števuliak, Chlán, Džugan - Hannoun, Myklucha, Andrusiak - Danielčák, Drábek, Šuty