Streda 18. september 2024Meniny má Eugénia

Stenmark na Majstrovstvách sveta veteránov skočil o žrdi 3 metre

Ilustračné foto. Foto: TASR - Dušan Hein

Šesťdesiatosemročný Švéd získal počas svojej aktívnej kariéry dve zlaté olympijské medaily a tri tituly majstra sveta v slalome a obrovskom slalome.

Göteborg 20. augusta (TASR) - Legendárny švédsky lyžiar Ingemar Stenmark sa predstavil na MS v atletike veteránov v Göteborgu. V pondelkovej disciplíne skok o žrdi prekonal rovné 3 metre a vo finále mužskej vekovej kategórie 65-69 rokov obsadil ôsme miesto.

Šesťdesiatosemročný Švéd získal počas svojej aktívnej kariéry dve zlaté olympijské medaily a tri tituly majstra sveta v slalome a obrovskom slalome. Svoju profesionálnu kariéru ukončil v roku 1989 a jeho rekord v počte triumfov v pretekoch Svetového pohára (86) prekonala až Američanka Mikaela Shiffrinová v marci 2023. Medzi mužmi však Stenmark stále vedie s veľkým predstihom, Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý sa v septembri po pauze vracia na súťažné svahy v drese Holandska, má na konte 67 víťazstiev.