Piatok 25. október 2024Meniny má Aurel

Štvorkajak na 500 m postúpil priamo do finále

Na snímke slovenský štvorkajak sprava Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Finále je na programe v sobotu o 12.02 h.

Poznaň 4. júna (TASR) - Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Bottek postúpil na ME v rýchlostnej kanoistike v Poznani priamo do finále na 500 m. V druhej piatkovej rozjazde skončil na druhom mieste o 0,853 sekundy za úradujúcimi majstrami sveta z Nemecka. Finále je na programe v sobotu o 12.02 h.

Myšák so Zalkom sa predstavia aj vo finále K2 na 500 m. V popoludňajšej rozjazde skončili druhí o 0,384 sekundy za Ukrajincami Dmytrom Danylenkom a Olehom Kucharykom.

Eduard Strýček s Dávidom Feketeom nepostúpili v kategórii C2 na 500 m, keď v rozjazde skončili na 6. mieste. O medaily nezabojuje ani Matej Rusnák, ktorý v C1 na 1000 m obsadil 5. priečku. Erikovi Vlčekovi iba tesne ušlo A-finále v K1 na 1000 m, v rozjazde ho klasifikovali na 4. priečke, za postupom zaostal o 0,703 sekundy. V ženskej súťaži K1 na 200 m sa Lisa-Maria Gamsjägerová predstaví v semifinále, v rozjazde obsadila 5. miesto.

Gamsjägerová s Mariánou Petrušovou postúpili do finále K2 na 500 m. V semifinále obsadili tretiu priečku. Rusnák v semifinále C1 na 500 m skončil na nepostupovej 7. pozícii.