Pondelok 23. september 2024Meniny má Zdenka

Sukeľ rozhodol o víťazstve Litvínova nad Kladnom

Na archívnej snímke slovenský útočník Matúš Sukeľ. Foto: TASR - Michal Runák

Litvínov ako jediný z ligy nestratil ani bod v úvodných troch zápasoch a je na čele tabuľky.

Praha 22. septembra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Matúš Sukeľ strelil víťazný gól Litvínova v nedeľňajšom zápase českej extraligy s Kladnom (3:2). V 57. minúte dosiahol v presilovke svoj prvý presný zásah v prebiehajúcom ročníku. Okrem kapitána Litvínova sa pod triumf podpísal aj slovenský brankár Matej Tomek, ktorý si pripísal 26 zákrokov. Litvínov ako jediný z ligy nestratil ani bod v úvodných troch zápasoch a je na čele tabuľky. Slovenský obranca v službách Kladna Martin Nemčík nebodoval.

Hokejisti Českých Budějovíc zdolali favorizovaný tím Pardubíc vysoko 6:1. Na ich triumfe sa jednou asistenciou podieľal slovenský útočník Matej Kašlík. Obranca Pardubíc Peter Čerešňák bol najvyťaženejší hráč zápasu s 22 minútami, do kanadského bodovania sa však nezapísal.

Hráči Komety Brno triumfoval na ľade úradujúceho majstra z Třinca 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Rozhodujúci premenil Adam Zbořil, domáceho brankára v nich prekonal aj slovenský útočník Kristián Pospíšil. V zápase sa na ľade predstavilo celkovo až 13 slovenských hokejistov - 7 v drese Třinca a 6 vo farbách Komety Brno.

Slovenský hokejový útočník David Gríger prvým presným zásahom v sezóne prispel k víťazstvu Karlových Varov na ľade Sparty Praha 2:1. V 48. minúte zvýšil na 2:0 a keďže domáci v závere skorigovali stav, bol Grígerov gól víťazný. Do streleckej listiny sa zapísal aj kapitán Mladej Boleslavi Adam Jánošík. V 34. minúte zápasu proti Plzni vyrovnal na priebežných 1:1, keď dosiahol svoj druhý gól v sezóne. V celom uplynulom ročníku 2023/2024 dosiahol iba jeden presný zásah.

Hokejisti Vítkovíc si na domácom ľade poradili s Olomoucom jednoznačne 7:1. Obranca domácich Juraj Mikuš ani útočník Olomouca Silvester Kusko nebodovali.

Slovenský brankár Hradca Králové Stanislav Škorvánek debutoval v najvyššej českej súťaži v súboji s Libercom. V zápase inkasovali tri góly v riadnom hracom čase, pričom ho prekonal aj reprezentačný spoluhráč Róbert Lantoši (v zápase 1+1). Ten má po troch zápasoch v drese Liberca bilanciu 2+2. Asistenciu na prvom góle Liberca mal Martin Faško-Rudáš. O víťazstve hostí 4:3 po samostatných nájazdoch rozhodol Oscar Flynn, ktorý ako jediný v nájazdoch prekonal Škorvánka.

česká extraliga - 3. kolo:

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 59. Hrabík - 34. Reunanen, 48. GRÍGER

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 34. JÁNOŠÍK, 65. Pavlík - 18. Rohlík

HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 7:1 (1:0, 3:1, 3:0)

Góly: 14. Rih. Bukarts, 23. Zdráhal, 31. a 33. Claireaux, 47. Rob. Bukarts, 55. Yetman, 59. Kalus - 24. Rašner

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Pour, 40. Pláněk, 44. Perret (TAMÁŠI) - 11. Melancon (LANTOŠI), 23. Vlach (FAŠKO-RUDÁŠ), 46. LANTOŠI, rozh. sam. nájazd Flynn

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 1:2 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 35. Addamo - 15. Zaťovič, rozh. sam. nájazd Zbořil

Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 6:1 (3:1, 1:0, 3:0)

Góly: 4., 16. a 21.Olesen, 13. Beránek, 44. Valský (KAŠLÍK), 55. Koláček - 40. Smejkal

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Góly: 9. Sandberg, 49. O. Kaše, 57. M. SUKEĽ - 25. Pytlík, 34. Pietroniro