Pondelok 30. september 2024Meniny má Jarolím

Suslov dostal červenú kartu, Hellas Verona prehral v Come 2:3

Patrick Cutrone z Como (vpravo) a Diego Coppola z Hellas Verona súperia o loptu počas futbalového zápasu Serie A medzi Como a Veronou na štadióne Giuseppe Sinigaglia v Como v Taliansku, v nedeľu 29. septembra 2024. Foto: TASR/AP

Dva góly Coma strelil Patrick Cutrone, vrátane kľúčového na 2:1 v 72. minúte.

Turín 29. septembra (TASR) - Futbalisti SSC Neapol zdolali v nedeľnom súboji 6. kola Serie A na domácom štadióne Monzu 2:0 a posunuli sa na čelo tabuľky o bod pred Juventus Turín. Góly "Partenopei" strelili v prvom polčase Matteo Politano a Chviča Kvaracchelija. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka nastúpil v základnej zostave Neapola a odohral takmer celý zápas, striedal až v nadstavenom čase. Monza stále čaká na prvé tohtosezónne víťazstvo, v tabuľke je s troma bodmi na predposlednom 19. mieste.

V ďalšom stretnutí Hellas Verona prehral na pôde Coma 2:3. Nováčik najvyššej talianskej súťaže využil početnú výhodu, keď v 64. minúte dostal za stavu 1:1 druhú žltú kartu v zápase Tomáš Suslov. Prvú žltú pritom dostal slovenský krídelník iba tri minúty predtým. Dva góly Coma strelil Patrick Cutrone, vrátane kľúčového na 2:1 v 72. minúte. V drese hostí nastúpil aj ďalší slovenský reprezentant Ondrej Duda, na trávnik prišiel na začiatku druhého polčasu. Hellas po solídnom vstupe do sezóny prehral tretí duel za sebou.

Hráči FC Turín zaznamenali v novom ročníku prvú prehru, podľahli na domácej pôde Laziu Rím 2:3. Lazio si pripísalo tretie víťazstvo v sezóne. Na konte má 10 bodov, o bod menej ako Turínčania.

Serie A - 6. kolo:

FC Empoli - AC Fiorentina 0:0

1907 Como - Hellas Verona 3:2
(1:0)

Góly: 44. a 72. Cutrone, 89. Belotti - 53. Lazovič (z 11 m), 90.+4 Lambourde, ČK: 64. SUSLOV (Hellas) po 2. ŽK

/T. Suslov nastúpil od začiatku, v 64. min dostal ČK, O. Duda (obaja Hellas) hral od 46. min/

AS Rím - FC Benátky 2:1 (0:1)

Góly: 75. Cristante, 83. Pisilli - 44. Pohjanpalo

FC Turín - Lazio Rím 2:3 (0:1)

Góly: 67. Adams, 90.+2 Coco - 8. Guendouzi, 60. Dia, 89. Noslin

SSC Neapol - AC Monza 2:0 (2:0)

Góly: 22. Politano, 34. Kvaracchelija