Sobota 28. september 2024Meniny má Václav

Sympatický výkon Michaloviec na body nestačil. Slovanu podľahli 2:4

Na snímke gólová radosť hráčov ŠK Slovan Bratislava, zľava Guram Kašia, strelec gólu Kevin Wimmer, Marko Tolič a Tigran Barseghjan. Foto: TASR

Domáci mali sľubný štart, keď Arevalo Acosta v 20. minúte zužitkoval center Žofčáka.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Michalovce 27. septembra (TASR) - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v predohrávke 9. kola Niké ligy na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 4:2. V neúplnej tabuľke majú na čele štvorbodový náskok pred Žilinou, ktorú v nedeľu čaká zápas s Komárnom. Michalovčania nezdolali "belasých" ani v 24. zápase v najvyššej slovenskej súťaži. S týmto súperom získali iba tri body za remízy, v 21 prípadoch uspel Slovan.

Domáci mali sľubný štart, keď Arevalo Acosta v 20. minúte zužitkoval center Žofčáka. Hostia vyrovnali v nadstavenom čase prvého polčasu, keď brankár Lukáč vyrazil loptu priamo pred nepokrytého Barseghjana - 1:1. Domáci mali v druhom polčase viacero sľubných šancí získať späť stratený náskok, no stal sa presný opak. V 66. minúte Strelec jemne tečoval center Toliča a upravil na 1:2. Šance domácich na úspech výrazne klesli v 72. minúte, keď Bednár fauloval Toliča a dostal červenú kartu. Hostia viedli od 78. minúte už 3:1 po tom, čo Strelec hlavičkou po rohovom kope prekonal Lukáča. Náskok hostí navýšil v 89. minúte striedajúci Zuberu, ktorý ušiel domácej obrane. Konečnú podobu výsledku dal v nadstavenom čase Pačinda.

Niké liga, 9. kolo:

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 2:4 (1:1)

Góly: 20. Arevalo Acosta, 90.+1 Pačinda - 45.+4 Barseghjan, 66. Strelec, 89. Zuberu. Rozhodcovia: Gemzický – Vitko, Hrmo, ŽK: Taraduda, ČK: 72. Bednár (po faule), 3079 divákov.

Michalovce: Lukáč - Šimko, Bednár, Volanakis, Taraduda - Danko (75. Bahi), Šimamura, Žofčák (61. Zubairu) - Marcin (60. Ikoba), Arevalo Acosta (87. Pačinda), Kyziridis (87. Petřík)

Slovan Bratislava: Takáč - Blackman, Kashia, Wimmer, Medvedev - Szöke (60. Savvidis) - Tolič, Gajdoš (60. Marcelli) - Barseghjan (83. Zuberu), Strelec (83. Metsoko), Weiss (67. Ignatenko)