Pondelok 16. september 2024Meniny má Ľudmila

Taliani zdolali v šlágri Francúzov 3:1, Belgičanov potiahol De Bruyne

Po uplynulej sezóne sa Szárazovi skončila zmluva v Michalovciach, na Žitný ostrov teda prichádza ako voľný hráč. Foto: TASR/AP

Rumunsko, ktoré bolo v skupinovej fáze ME súperom Slovenska, vyhralo v Kosove hladko 3:0.

Bratislava 6. septembra (TASR) - Futbalisti Talianska úspešne vstúpili do nového ročníka Ligy národov. V piatkovom šlágri 2. skupiny A-divízie zvíťazili v parížskom Parku princov nad reprezentáciou domáceho Francúzska 3:1. V tej istej skupine si Belgicko aj vďaka dvom gólom Kevina De Bruynea poradilo rovnakým výsledkom s Izraelom.

Francúzi mali raketový vstup do zápasu. Taliani zaváhali pri rozohrávke, po chybe Di Lorenza sa Barcola rútil na Donnarummu a po štrnástich sekundách rozvlnil sieť - 1:0. Taliani, ktorí inkasovali najrýchlejší gól vo svojej histórii, sa rýchlo otriasli a domácim viackrát nebezpečne podkúrili. V 30. minúte sa dočkali vyrovnania, keď sa Dimarco presadil volejom po narážačke s Tonalim - 1:1. V 51. minúte poslal "squadru azzurra" do vedenia Frattesi a striedajúci Raspadori zvýšil už na 3:1 pre hostí. Taliani po troch predošlých prehrách vo vzájomných zápasoch zdolali "Les Bleus".

V 3. skupine B-divízie remizovali futbalisti Kazachstanu s Nórskom 0:0. Hostia, v drese ktorých nastúpil aj kanonier Erling Haaland, nepremenili na gól ani jednu z celkovo 20 striel. V tej istej skupine remizovalo Slovinsko v súboji dvoch účastníkov ME 2024 v Nemecku s Rakúskom 1:1. V dueli 4. skupiny B-divízie Wales - Turecko gól nepadol. Domáci mali navrch, ale gól nedali ani napriek polhodinovej hre v početnej výhode po vylúčení Barisa Alpera Yilmaza.

V 2. skupine C-divízie sa v Kaunase zrodilo víťazstvo hostí z Cypru nad Litvou 1:0. Rumunsko, ktoré bolo v skupinovej fáze ME súperom Slovenska, vyhralo v Kosove hladko 3:0. Dva góly zaznamenal Razvan Marin.