Pondelok 28. október 2024Meniny má Dobromila

Tatarovo New Jersey zdolalo Anaheim 6:2, Nemec opäť nehral

Hokejisti New Jersey Devils zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NHL nad Anaheimom Ducks 6:2 Foto: TASR/AP

Šimon Nemec bol opäť len zdravý náhradník. Za Montreal, ktorý vyhral vo Philadelphii 4:3, nenastúpil zranený Juraj Slafkovský.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
New York 28. októbra (TASR) - Hokejisti New Jersey Devils zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NHL nad Anaheimom Ducks 6:2. V ich drese nastúpil slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý odohral 14:48 minút, rozdal dva hity a zaznamenal jeden mínusový bod. Obranca Šimon Nemec bol opäť len zdravý náhradník. Za Montreal, ktorý vyhral vo Philadelphii 4:3, nenastúpil zranený Juraj Slafkovský.

New Jersey prerušilo sériu štyroch prehier a vrátilo sa na čelo Východnej konferencie. Na konte má 14 bodov, no druhí New York Rangers len o jeden menej, pričom majú až štyri zápasy k dobru. Devils rozhodli v druhej tretine, v ktorej strelili štyri góly, dva z nich Stefan Noesen. Zápas pre zranenie v dolnej časti tela nedohral jeho spoluhráč Curtis Lazar, ktorého vyradil bodyček Radka Gudasa. V drese Ducks si pripísal asistenciu Troy Terry, ktorý tak bodoval v siedmom dueli v sérii.

Montreal vyhral druhý zápas za sebou, na víťazstve nad Philadelphiou sa zhodne gólom a asistenciou podieľali Nick Suzuki a Brendan Gallagher. Suzuki natiahol svoju bodovú šnúru na sedem stretnutí. Caydena Primeaua v bránke Canadiens dvakrát prekonal obranca Travis Sanheim, ktorý zaznamenal aj jednu asistenciu. Svoju premiéru v NHL zažil v bránke Flyers 22-ročný Alexej Kolosov, ktorý inkasoval štyri góly z 24 striel. Stal sa historicky prvým bieloruským brankárom v profilige.

Hráči Colorada zdolali Ottawu 5:4 a dosiahli piate víťazstvo v sérii. Úvodné štyri duely novej sezóny pritom prehrali. Casey Mittelstadt pomohol k triumfu troma asistenciami, Nathan MacKinnon gólom a prihrávkou a Nikolaj Kovalenko strelil svoj prvý gól v NHL.

Edmonton zvíťazil v Detroite 3:2 po predĺžení. O triumfe Oilers rozhodol Leon Draisaitl, ktorý skóroval v 18. sekunde extračasu. Nemecký útočník sa predtým gólovo presadil aj v riadnom hracom čase a pridal aj asistenciu. Evan Bouchard prispel k výhre gólom a asistenciou, Connor McDavid a Mattias Ekholm mali bilanciu 0+2. V domácom drese si pripísali dva body Andrew Cop (1+1) a Patrick Kane.

NHL - sumáre:

Detroit Red Wings - Edmonton Oilers 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 4. Compher (Kane, Copp), 30. Copp (Petry, Kane) - 29. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 51. Bouchard (Draisaitl, Ekholm), 61. Draisaitl (Ekholm, McDavid). Brankári: Talbot - Pickard, strely na bránku: 26:34.

New Jersey Devils - Anaheim Ducks 6:2 (0:1, 4:0, 2:1)
Góly: 22. J. Hughes (Meier, Mercer), 25. Noesen (Kovacevic, Siegenthaler), 38. Noesen (Bratt, Hamilton), 39. Cotter (Mercer, Siegenthaler), 42. Hischier (Hamilton), 60. Haula (Palát, Dillon) - 5. McGinn (Terry, Strome), 54. Strome (Fowler, Gauthier). Brankári: Markström - Reimer, strely na bránku: 34:26.

Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens 3:4 (1:1, 0:3, 2:0)
Góly: 18. Sanheim (Poehling, Hathaway), 58. Sanheim (Farabee, Deslauriers), 59. Konecny (Tippett, Sanheim) - 11. Suzuki (Dach, Struble), 25. Gallagher (Mailloux, Anderson), 33. Caufield (Suzuki, Matheson), 37. Evans (Gallagher, Savard). Brankári: Kolosov - Primeau, strely na bránku: 26:24.

Colorado Avalanche – Ottawa Senators 5:4 (1:0, 1:0, 3:4)
Góly: 20. Kovalenko (Mittelstadt, MacKinnon), 40. Manson (Mittelstadt, Girard), 54. O'Connor (Mittelstadt, Girard), 56. Colton (Makar), 59. MacKinnon (Rantanen) - 50. Tkachuk (Kleven, Cousins), 52. Cousins (Tkachuk, Stützle), 57. Giroux (Batherson, Chabot), 60. Giroux (Norris, Sanderson). Brankári: Annunen - Forsberg (23.-24. a 25.-30. Ullmark), strely na bránku: 32:30.

Slovák v akcii:

Tomáš Tatar (New Jersey) 14:48 0 0 0 -1 0 0
/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/