Streda 18. september 2024Meniny má Eugénia

Tenisti SR prehrali v Davisovom pohári s Čile 1:2

Na snímke tenista Norbert Gombos (Slovensko). Foto: TASR Pavel Neubauer

O všetkom rozhodla štvorhra, v ktorej Norbert Gombos s Lukášom Kleinom podľahli páru Nicolas Jarry, Marcelo Barrios Vera 4:6, 7:6 (3), 6:7 (5).

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Ču-chaj 15. septembra (TASR)- Slovenskí tenisti neuspeli ani v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára. Na harde v čínskom Ču-chaji prehrali s Čile 1:2 a v tabuľke obsadili posledné štvrté miesto. O všetkom rozhodla štvorhra, v ktorej Norbert Gombos s Lukášom Kleinom podľahli páru Nicolas Jarry, Marcelo Barrios Vera 4:6, 7:6 (3), 6:7 (5).

Slováci po prehrách 0:3 s Nemeckom a USA už nemali šancu na postup na finálový turnaj v Malage medzi elitnú osmičku, s turnajom sa však chceli rozlúčiť víťazstvom a vylepšiť si rebríčkové postavenie. O osude prvého setu debla rozhodol desiaty gem, v ktorom Klein stratil servis. V druhom dejstve viedol slovenský tandem 5:3, Čiľania však otočili na 6:5 a vypracovali si tri mečbaly. Gombos s Kleinom ich odvrátili a vynútili si tajbrejk, v ktorom slávili úspech. V treťom sete nevyužili Slováci za stavu 6:5 mečbal a v tajbrejku ťahali za kratší koniec. Jarry s Barriosom Verom premenili za stavu 6:5 piaty mečbal.