Streda 23. október 2024Meniny má Alojzia

Thiem sa rozlúčil s kariérou prehrou s Darderim vo Viedni

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Thiem odohral už v nedeľu rozlúčkový exhibičný zápas s Nemcom Alexandrom Zverevom.

Viedeň 22. októbra (TASR) - Rakúsky tenista Dominic Thiem sa rozlúčil s profesionálnou kariérou prehrou v 1. kole dvojhry na halovom turnaji ATP vo Viedni. Domáci hráč podľahol v utorok Talianovi Lucianovi Darderimu 6:7 (6), 2:6.

Thiem odohral už v nedeľu rozlúčkový exhibičný zápas s Nemcom Alexandrom Zverevom. Po ňom potvrdil, že turnaj vo Viedni, kde štartoval na základe voľnej karty, bude jeho posledný v kariére. Tridsaťjedenročný Rakúšan vybojoval na okruhu ATP dokopy 17 titulov. Jeho kariéru poznačilo vážne zranenie zápästia, ktoré utrpel v roku 2021. Aj keď sa o rok neskôr vrátil na súťažné kurty, nedokázal už obnoviť niekdajšiu formu a v máji 2024 oznámil, že po tejto sezóne skončí s aktívnou činnosťou.

Do 2. kola vo Viedni sa prebojoval Austrálčan Alex de Minaur, v pozícii nasadenej dvojky zdolal Nemca Jana-Lennarda Struffa po trojsetovom boji 2:6, 6:2, 6:2. Ďalej postúpil aj Srb Miomir Kecmanovič, ktorý vyradil Mariana Navoneho z Argentíny po setoch 6:2, 6:4. V 1. kole uspel aj Američan Frances Tiafoe, piaty nasadený hráč zvíťazil nad Britom Cameronom Norriem 6:4, 7:6 (4).