Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 19. máj 2025Meniny má Gertrúda
< sekcia Šport

TIPOS EXTRALIGA: Michalovce povedie Kanaďan Coolen

Na snímke radosť hráčov Michaloviec po víťazstve nad Košicami vo 4. zápase štvrťfinále play off hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce v Košiciach 28. marca 2022. Foto: TASR – František Iván

Vo funkcii nahradí Fína Tomeka Valtonena.

Michalovce 27. apríla (TASR) - Novým trénerom hokejistov HK Dukla Ingema Michalovce sa stal Kanaďan Tom Coolen. Vo funkcii nahradí Fína Tomeka Valtonena. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke

Pre 68-ročného kormidelníka pôjde o prvú skúsenosť so slovenským hokejom. V úvode trénerskej kariéry pôsobil v nižších zámorských súťažiach, ale aj pri kanadských výberoch. Viedol tímy v súťažiach v Taliansku, Švajčiarsku, Dánsku, Fínsku, Nemecku a od roku 2017 v Poľsku. Ako asistent tri roky pôsobil pri A-mužstve Lotyšska, s ktorým štartoval na troch MS a ZOH 2014. V sezóne 2014/2015 bol jeden z asistentov hlavného trénera Buffala Sabres Teda Nolana.

"Mali sme viacero adeptov, medzi ktorými boli slovenskí aj zahraniční tréneri. Po zvážení všetkých plusov a mínusov sme sa rozhodli pre Toma Coolena. Myslíme si, že práve on je tá správna osoba, ktorá povedie náš tím v novej sezóne a na Zemplín prinesie bohaté skúsenosti,“ povedal športový manažér michalovskej Dukly Marek Mašlonka.

Exprezidentovi USA Bidenovi diagnostikovali rakovinu prostaty

Bidena (82) minulý týždeň vyšetrili lekári pre problémy s močovým ústrojenstvom. Rakovinu prostaty mu diagnostikovali v piatok.

- Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Országh vysvetľoval svoje rozhodnutie vynechať zo zostavy proti Lotyšsku útočníka Dalibora Dvorského. Devätnásťročný center bol počas duelu štokholmskej A-skupiny majstrovstiev sveta iba v pozícii zdravého náhradníka.

- Britský premiér Keir Starmer v pondelok v Londýne privíta predstaviteľov Európskej únie (EÚ) pri príležitosti prvého summitu Spojeného kráľovstva a EÚ od vystúpenia Británie z bloku. Cieľom je nadviazať bližšie vzťahy päť rokov po brexite.

- Hokejisti Floridy Panthers sa stali druhými finalistami Východnej konferencie v play off NHL. V rozhodujúcom siedmom zápase 2. kola vyraďovacích bojov triumfovali na ľade Toronta vysoko 6:1. V sérii o postup do finále NHL nastúpia proti Caroline.

- Nemecko navýši finančnú podporu pre Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO) o desať miliónov eur, oznámila ministerka zdravotníctva Nina Warkenová. Krajina tak reaguje na oznámené odstúpenie Spojených štátov z tejto organizácie, ktoré boli jej najväčším prispievateľom.

- Lídri Spojeného kráľovstva, Francúzska, Nemecka a Talianska v nedeľu diskutovali so Spojenými štátmi o vojne na Ukrajine a nevylúčili ani zavedenie sankcií proti Rusku, ak Moskva nebude chcieť uzavrieť prímerie, uviedla kancelária britského premiéra Keira Starmera.

- Európska únia (EÚ) má záujem zlepšiť partnerstvo s Austráliou v oblasti obrany a uzavrieť s ňou bezpečnostný pakt, naznačila v nedeľu predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová.

- Izrael čiastočne povolí dodávky humanitárnej pomoci do Pásma Gazy po takmer trojmesačnej blokáde, informovala tamojšia vláda. Do palestínskej enklávy umožní dovoz základného množstva potravín s cieľom podporiť tak svoju novú pozemnú ofenzívu proti Hamasu.

- Americký prezident Donald Trump aj bývalá viceprezidentka Spojených štátov Kamala Harrisová v nedeľu vyjadrili ľútosť nad správou, že exprezidentovi Joeovi Bidenovi diagnostikovali lekári rakovinu prostaty. Obaja mu želajú skoré uzdravenie.

- Bývalému prezidentovi Spojených štátov Joeovi Bidenovi diagnostikovali lekári agresívnu formu rakoviny prostaty, informovala v nedeľu jeho kancelária. Metastázy sa rozšírili do jeho kostí a v súčasnosti s rodinou prehodnocujú možnosti liečby.

- Slovenskí hokejisti stratili šancu na postup do štvrťfinále 88. majstrovstiev sveta v Štokholme.

- Slovenskí hokejisti remizovali vo svojom šiestom zápase na 88. majstrovstvách sveta v Štokholme po 1. tretine s Lotyšskom 1:1.

- V druhom kole prezidentských volieb v Rumunsku zvíťazil v nedeľu centristický starosta Bukurešti Nicušor Dan, naznačujú exit polly, ktoré mu pripisujú zisk 55 percent hlasov.

- Opozičné hnutie Progresívne Slovensko (PS) chce presadiť zníženie vekovej hranice pre účasť vo voľbách do orgánov územnej samosprávy zo súčasných 18 na 16 rokov.

- Holanďan Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Emilia Romagna, siedmom podujatí sezóny MS F1.

- Policajti zastavili v Bratislave auto v zlom technickom stave s cudzími tabuľkami, ktoré šoféroval 15-ročný mladík pod vplyvom drog.

- Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) si myslí, že legislatívy týkajúce sa slobody prejavu treba sprecizovať.

- Prezident SR Peter Pellegrini sa v nedeľu zúčastnil na inauguračnej omši pápeža Leva XIV. na Námestí svätého Petra vo Vatikáne. Pellegrini v príspevku na sociálnej sieti uviedol, že pápež vo svojom prejave vyzval k spoločnému naplňovaniu hodnôt lásky a porozumenia.

- Vláda sa tvári, že konsoliduje, ale v skutočnosti rieši len seba. Uviedol to poslanec parlamentu Gábor Grendel (Slovensko, Za ľudí, KÚ) v reakcii na nedeľné vyjadrenia premiéra Roberta Fica (Smer-SD).

- Irán je pripravený obnoviť dôveru európskych mocností, ktoré zvažujú opätovné uvalenie sankcií na Teherán pre jeho jadrový program, uviedol v nedeľu iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí.

- Ruský prezident Vladimir Putin v nedeľu povedal, že cieľom Ruska je odstrániť príčiny konfliktu na Ukrajine a zabezpečiť svoju bezpečnosť. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.