Nedela 6. október 2024Meniny má Natália

Tri lode SR postúpili na MEJ a do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike

Na archívnej snímke Peter Kizek. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 27. júna (TASR) - Tri slovenské lode postúpili na MEJ a do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike na bratislavskom Zemníku priamo do A-finále na 1000 m. Bianka Sidová vyhrala v K1 U23 svoju rozjazdu. K2 juniorov v zložení Maximilián Szabo, Máte Lepi skončila druhá a singlkanoista Peter Kizek bol v kategórii do 23 rokov tretí.

Ďalšie lode postúpili do semifinále. Juniorka Ema Minarovičová finišovala v rozjazde K1 druhá, Teo Lukáč obsadil tretie miesto rovnako ako Matej Danas v U23. Artur Kaláber dopádloval v C1 juniorov na siedmej priečke.