Piatok 27. september 2024Meniny má Cyprián

Třinec podľahol Vítkoviciam 1:2 pp, jediný gól obhajcov vsietil Čacho

Slovenský hokejista Viliam Čacho. Foto: TASR - Michal Runák

Hráči Liberca doma podľahli dosiaľ nezdolanému Litvínovu 2:4, oba góly domáceho tímu vsietil Martin Faško-Rudáš za asistencií Michala Ivana.

Praha 24. septembra (TASR) - Hokejisti Třinca prehrali v utorkovom zápase českej ligy na ľade Vítkovíc 1:2 po predĺžení. O jediný gól obhajcov titulu sa postaral v 52. minúte slovenský legionár Viliam Čacho za asistencie svojich krajanov Patrika Hrehorčáka a Vladimíra Draveckého. Triumf domácich zariadil v 2. minúte predĺženia Kanaďan Anthony Nellis. Úradujúci majstri zvíťazili len v jednom zo štyroch duelov novej sezóny a v tabuľke im patrí 10. priečka s piatimi bodmi. Vítkovice sú druhé.

Hráči Liberca doma podľahli dosiaľ nezdolanému Litvínovu 2:4, oba góly domáceho tímu vsietil Martin Faško-Rudáš za asistencií Michala Ivana. Obranca Peter Čerešňák sa gólom a troma asistenciami podpísal na triumfe Pardubíc nad Mladou Boleslav 5:2.

Útočník David Gríger prispel gólom a asistenciou k víťazstvu Karlových Varov nad Hradcom Králové 6:3. V bránke hostí chytal Stanislav Škorvánek, ktorý si pripísal 12 zákrokov. Asistenciu zaznamenal aj Silvester Kusko v drese Olomouca, ktorý zdolal České Budějovice 3:1.

česká liga - 4. kolo:

HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 40. Abdul, 62. Nellis - 52. ČACHO (HREHORČÁK, DRAVECKÝ)

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 6:3 (1:0, 2:3, 3:0)

Góly: 17. Jiskra, 28. Černoch, 38. Beránek, 55. Beránek (GRÍGER), 58. GRÍGER, 59. Beránek - 21. McCormack, 22. Štohanzl, 24. Miškář

/S. Škorvánek (Hradec) odchytal celý zápas a mal 12 zákrokov/

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Góly: 17. Irving, 29. Salomaki, 32. Ton, 39. Hrabík, 59. Ton

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)

Góly: 10. FAŠKO-RUDÁŠ (IVAN), 19. FAŠKO-RUDÁŠ (IVAN) - 10. McIsaac, 20. Hlava, 25. McIsaac, 36. Sandberg

HC Olomouc - Motor České Budějovice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 11. Navrátil, 32. Kohout (KUSKO), 60. Kohout - 22. Kondelík

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Góly: 2. Zohorna, 7. Červenka (ČEREŠŇÁK), 29. ČEREŠŇÁK, 48. Hájek (ČEREŠŇÁK), 50. Kaut (ČEREŠŇÁK) - 21. Čajka, 29. Lakatoš

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 2. Hanousek, 6. Smoleňák, 59. Pytlík, 60. Smoleňák - 31. Kollár