Nedela 6. október 2024Meniny má Natália

Trníková i Podmaníková postúpili na ME do semifinále na 200 m prsia

Na archívnej snímke z 18. júna 2022 slovenská plavkyňa Nikoleta Trníková v rozplavbách na 200 m polohové preteky počas 19. majstrovstiev sveta v plaveckých športoch v Budapešti. Foto: TASR/DUNA/MTI-Tibor Illyés

Medzi elitnú šestnástku sa v rovnakej disciplíne dostala aj Podmaníková, ktorá obsadila v rozplavbách celkovo 18. miesto časom 2:32,78 min.

Belehrad 20. júna (TASR) - Slovenské plavkyne Nikoleta Trníková a Andrea Podmaníková si na ME v Belehrade vybojovali postup do semifinále na 200 m prsia. Trníková vo svojej hlavnej disciplíne dosiahla vo štvrtok čas 2:28,31 min, ktorý bol tretí najlepší zo všetkých štartujúcich v rozplavbách. Za najrýchlejšou Kristýnou Horskou z Česka zaostala o 86 stotín sekundy.

Medzi elitnú šestnástku sa v rovnakej disciplíne dostala aj Podmaníková, ktorá obsadila v rozplavbách celkovo 18. miesto časom 2:32,78 min. Do semifinále sa napokon dostala ako druhá náhradníčka. Obe Slovenky sa vo štvrtok večer predstavia v prvom semifinále s plánovaným štartom o 19.07 h.

Do semifinále sa zo Slovákov vo štvrtok nedostali František Jablčník a Zora Ripková. Jablčník skončil v rozplavbách na 200 m voľný spôsob na 29. mieste výkonom 1:49,55 min, Ripková obsadila v disciplíne 100 m motýlik celkovo 22. priečku časom 1:01,25 min.