Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 17. máj 2025Meniny má Gizela
< sekcia Šport

Tury nepostúpil na OH z kvalifikácie disciplíny street

Na snímke slovenský skejtbordista Richard Tury. Foto: TASR - František Iván

Vo štvrtkovej kvalifikácii obsadil so ziskom 80,85 bodu nepostupové 19. miesto.

Šanghaj 16. mája (TASR) - Slovenský reprezentant v skejtbordingu Richard Tury sa neprebojoval do semifinále disciplíny street v rámci Olympijskej kvalifikačnej série v Šanghaji. Vo štvrtkovej kvalifikácii obsadil so ziskom 80,85 bodu nepostupové 19. miesto. Do semifinále sa dostalo 16 najlepších pretekárov, Turyho delilo od postupu iba 1,10 bodu. Najlepší výkon v kvalifikácii predviedol Kairi Necuke z Japonska (90,41).

Šanghaj bol pre Turyho predposledná zastávka v rámci kvalifikácie na tohtoročné olympijské hry v Paríži. Slovenský reprezentant je veľmi blízko ku svojej premiérovej olympiáde. V marci sa dostal do finále podujatia WST Dubai Street, v ktorom obsadil piatu priečku. Pred podujatím v Číne figuroval v kategórii street na 8. mieste olympijského rebríčka. Ten sa uzatvára 23. júna. Miestenku do Paríža si zaistí najlepších dvadsať pretekárov v každej disciplíne.

SR neplánuje podporiť pandemickú dohodu, avizuje premiér

Predseda vlády zároveň hovoril o kríze Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a vplyvoch farmaceutických firiem na ňu.

,aktualizované 

- Viacero ľudí zahynulo pri zrážke dvoch vrtuľníkov vo Fínsku, oznámila tamojšia polícia. Na palube oboch strojov, ktoré sa zrútili na zem, bolo podľa nej celkovo päť osôb.

- Anglický futbalový klub Crystal Palace získal trofej pre víťaza Pohára FA. Vo finále zdolal vo Wembley Manchester City 1:0, o triumfe rozhodol v 16. minúte Eberechi Eze.

- Horskí záchranári pomáhali 48-ročnej slovenskej turistke, ktorá sa nachádzala na modrom turisticky značenom chodníku pri Dlhom plese. Žena sa počas výstupu na Zbojnícku chatu pošmykla a poranila si dolnú končatinu.

- Basketbalisti Patriotov Levice sa štvrtý rok za sebou stali víťazom Tipos Slovenskej basketbalovej ligy (SBL). V rozhodujúcom piatom stretnutí finále zvíťazili doma nad Interom Bratislava 85:76 a v celej sérii triumfovali 3:2 na zápasy.

- Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v nedeľu zúčastní na inauguračnej omši novozvoleného pápeža Leva XIV spolu s mnohými ďalšími zahraničnými lídrami, uviedol Vatikán.

- Hádzanári Tatrana Prešov vyhrali v prvom zápase finálovej série Niké Handball extraligy nad Považskou Bystricou 26:21.

- Futbalisti Ružomberka vyhrali v záverečnom 10. kole skupiny o udržanie Niké ligy na pôde Komárna 2:1. Vyhli sa tak barážovému boju o zotrvanie v najvyššej súťaži, kde sa stretne Trenčín s druholigovými Zlatými Moravcami.

- Českí hokejisti si vo svojom piatom zápase na MS pripísali piate víťazstvo. V dueli B-skupiny v dánskom Herningu deklasovali Kazachstan 8:1 a so 14 bodmi sa vrátili na čelo tabuľky.

- Hokejisti Švédska zvíťazili aj vo svojom šiestom zápase v A-skupine na MS v Štokholme. Zdolali outsidera z Francúzska 4:0 a s 18 bodmi sú bez straty na čele tabuľky.

- Hádzanárky Valuru Reykjavík získali Európsky pohár EHF. Vo finálovej odvete zdolali španielsky Club Balonmano Porriňo tesne 25:24.

- Slovenský stredoškolák Adam Kovalčík získal tento týždeň na celosvetovej projektovej súťaži stredoškolákov Regeneron ISEF 2025 hlavnú cenu za vývoj lieku, ktorý dokáže zastaviť kopírovanie génov vírusmi a kontrolovať infekcie.

- Horskí záchranári z Malej Fatry zasahovali popoludní na turistickom chodníku z Medziholia do Štefanovej. Česká turistka si po páde zranila ruku.

- Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Hlohovci zachránili zraneného holuba. Ten sa nachádzal na školskom dvore v areáli jednej z miestnych základných škôl.

- Austrálsky cyklista Luke Plapp z tímu Jayco AlUla zvíťazil v 8. etape pretekov Giro d'Italia. Sobotnú 197 km dlhú trať z Giulianovy do Castelraimonda zvládol za 4:44:20 h.

- Futbalisti Eintrachtu Frankfurt a Borussie Dortmund si zaistili účasť v budúcej sezóne Ligy majstrov. Rozhodli o tom v záverečnom 34. kole nemeckej Bundesligy.

- Opozičná SaS navrhla, aby sa mohli do zákona vrátiť tzv. tretie strany ako subjekty, ktoré môžu za stanovených podmienok viesť volebnú kampaň.

- V noci a v nedeľu (18. 5.) skoro ráno sa môže vo viacerých lokalitách na Slovensku vyskytnúť prízemný mráz. Informuje o tom na svojom webe Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

- Slovenská reprezentantka Zuzana Paňková obsadila vo finále disciplíny C1 na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome vo Francúzsku ôsme miesto.

- Austrálsky pilot F1 Oscar Piastri odštartuje v nedeľňajších pretekoch VC Emilia Romagna z prvého miesta. Jazdec McLarenu ovládol kvalifikáciu na siedme podujatie prebiehajúceho ročníka s časom 1:14,670 sekundy.

- Americká rocková skupina Linkin Park vydala koncom minulého roka album From Zero. Súčasnú zostavu kapely tvoria Mike Shinoda, Brad Delson, Dave Phoenix Farrell, Joe Hahn, Emily Armstrong a Colin Brittain.