Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 20. máj 2025Meniny má Zina
< sekcia Šport

Volejbalistky SR prehrali na turnaji vo Schwechate s Ukrajinou 0:3

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Slovenky vstúpili do Zlatej Európskej ligy minulý týždeň, na turnaji v chorvátskom Osijeku zdolali Azerbajdžan 3:1 a prehrali s domácou reprezentáciou 0:3.

Schwechat 25. mája (TASR) - Slovenské volejbalistky prehrali na druhom turnaji Zlatej Európskej ligy vo Schwechate s Ukrajinkami 0:3. Zverenky Michala Mašeka majú po štyroch dueloch dve víťazstvá, dve prehry a v tabuľke im priebežne patrí 5. miesto. Nasledujúci duel odohrajú 31. mája proti Švédkam na 3. turnaji v Bratislave.

Slovenky vstúpili do Zlatej Európskej ligy minulý týždeň, na turnaji v chorvátskom Osijeku zdolali Azerbajdžan 3:1 a prehrali s domácou reprezentáciou 0:3. Vo Schwechate v piatok zdolali domáce Rakúšanky 3:1. Účinkovanie zakončia budúci týždeň v Bratislave stretnutiami so Švédskom a Slovinskom (2. júna).

Zlatá Európska liga - turnaj v rakúskom Schwechate:

Ukrajina - SLOVENSKO 3:0 (20, 21, 11)

Rozhodovali: Milič (Rak.) a Kovačevič (Č. Hor.), 90 divákov.

SR: Kohútová 1, Šepeľová 16, Körmendyová 1, Šunderlíková 5, Palgutová 6, Tereza Hrušecká 3, liberka S. Jančová (Jelínková 0, Herdová 0, K. Fričová 0)


hlasy po zápase /zdroj: svf.sk/:

Skarleta Jančová, liberka SR: "Škoda tohto náročného zápasu proti Ukrajine. Ide o kvalitného súpera, v prvých dvoch setoch sme s nimi držali krok, ale len do koncovky. V nich sme urobili v sériách viac nevynútených chýb, čo nám neprospievalo. Snažili sme sa bojovať, ale nevedeli sme si pomôcť lepšou nahrávkou z poľa alebo takticky v útoku. Miestami nám chýbala koncentrácia, ale myslím si, že sme s nimi mohli uhrať lepší výsledok, ktorým by sme sa namotivovali na domáci turnaj v Bratislave. Za prvé dva sety sa nemáme za čo hanbiť. Určite máme na čom pracovať a doma budeme pred vlastnými divákmi bojovať o každý bod."

Anna Kohútová, nahrávačka SR: "Máme za sebou ťažký zápas s veľmi kvalitným súperom. V prvých dvoch setoch sme hrali dobre, ale vždy sme sa dopustili hlúpych a nevynútených chýb. Proti takému tímu, akým je Ukrajina si to nemôžeme dovoliť. Teraz sa už musíme sústrediť na zápasy v Bratislave proti Švédsku a Slovinsku a tešíme sa na ne."

ďalší program Sloveniek v Zlatej Európskej lige:

3. turnaj v Bratislave

piatok 31. mája: SLOVENSKO - Švédsko

nedeľa 2. júna: SLOVENSKO - Slovinsko

Šutaj Eštok: Od polnoci sa zrušia kontroly kvôli SLAK na hraniciach

V utorok to povedal po zasadnutí Ústredného krízového štábu minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) za účasti hlavného veterinárneho lekára Martina Chudého.

,aktualizované 

- Dánski hokejisti skompletizovali štvrťfinálovú osmičku na 88. majstrovstvách sveta.

- Futbalisti DAC Dunajská Streda postúpili do finále play off o Konferenčnú ligu.

- Od utorkovej polnoci budú hraničné priechody SR s Maďarskom a Rakúskom opäť prejazdné bez kontrol v súvislosti s prijatými opatreniami na zamedzenie šírenia ochorenia slintačky a krívačky.

- Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio v utorok počas vypočúvania v Senáte zdôraznil, že prezident Spojených štátov Donald Trump neponúkol Rusku žiadne ústupky.

- Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom záverečnom zápase na 88. majstrovstvách sveta v Štokholme s výberom Fínska 1:2.

- Výsledok pondelkového telefonátu prezidentov USA a Ruska, keď Donald Trump naznačil, že by sa Spojené štáty mohli stiahnuť z mierových rokovaní medzi Ruskom a Ukrajinou, neprekvapil českého ministra zahraničných vecí Jana Lipavského.

- Slovenskí hokejisti prehrávali vo svojom záverečnom siedmom zápase na 88. majstrovstvách sveta v Štokholme s Fínskom po 2. tretine 0:2.

- Pri dopravnej nehode v Šali prišiel o život 48-ročný muž.

- Kontroly na všetkých hraničných priechodoch s Maďarskom, Rakúskom a Českom budú v súvislosti s ochorením slintačky a krívačky (SLAK) zrušené od utorkovej polnoci.

- Slovenskí hokejisti prehrávali vo svojom záverečnom siedmom zápase na 88. majstrovstvách sveta v Štokholme s Fínskom po 1. tretine 0:1.

- Čínsky minister zahraničných vecí Wang I privítal v utorok v Pekingu šéfa pakistanskej diplomacie Išaka Dara.

- Najvyšší súd v utorok zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka voči obžalovaným Marianovi K. a spol. Vec vrátil ŠTS z dôvodu chýb v napadnutom rozsudku. Zároveň má prípad rozhodovať iný senát ŠTS.

- Slovenskí hokejisti nastúpili na svoj záverečný siedmy zápas na 88. majstrovstvách sveta v Štokholme proti Fínsku v bránke so Samuelom Hlavajom. V prvej obrane hrali Patrik Koch a Mário Grman a v elitnom útoku figurovali Samuel Takáč, Matúš Sukeľ a Róbert Lantoši.

- Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) potvrdil zásah bratislavských krajských policajtov proti neonacistickej skupine Valhalla. Do akcie, ktorú policajti začali v utorok ráno, je podľa neho pravdepodobne zapojené aj trnavské krajské riaditeľstvo.

- Na jednej zo škôl v Michalovciach došlo v utorok dopoludnia k fyzickému a verbálnemu napadnutiu pedagóga a vyhrážaniu sa. Ako pre TASR potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, policajti zadržali dve osoby.

- Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia v súvislosti s nedeľným nálezom tela maloletej osoby bez známok života v jazierku v areáli miestnej firmy. TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

- Predsedovi koaličnej Slovenskej národnej strany (SNS) Andrejovi Dankovi sa nepáči, že Slovensko podporilo ďalší balík európskych sankcií namierených na Rusko. Vyhlásil, že predseda vlády hovorí jedno a minister zahraničných vecí urobí druhé.

- Žilinský okresný policajný vyšetrovateľ obvinil pre drogovú trestnú činnosť dvoch mužov vo veku 35 a 36 rokov. Oboch zadržali pri protidrogovej policajnej akcii v Bytči v prvej polovici mája. Informovala o tom žilinská krajská polícia na sociálnej sieti.