Sobota 19. október 2024Meniny má Kristián

Winnipeg má štvrté víťazstvo v sezóne

Hokejisti Winnipegu Jets Nikolaj Ehlers (27) a Cole Perfetti (91) sa tešia z gólu v zápase zámorskej NHL Winnipeg Jets - San Jose Sharks vo Winnipegu v piatok 18. októbra 2024. Foto: TASR/AP

Traja hráči Jets si zapísali štyri kanadské body, Cole Perfetti dva góly a dve asistencie, Vladislav Namestnikov s Nealom Pionkom po góle a troch asistenciách.

New York 19. októbra (TASR) – Hokejisti Winnipegu sú v NHL aj naďalej bez prehry a vedú Západnú konferenciu. V noci na sobotu si vo svojom štvrtom zápase sezóny poradili so San Jose 8:3. Colorado zvíťazilo prvýkrát v sezóne, Anaheim zdolalo 4:3 po predĺžení.

Traja hráči Jets si zapísali po štyri kanadské body. Cole Perfetti dva góly a dve asistencie, Vladislav Namestnikov s Nealom Pionkom po góle a troch asistenciách. Pre každého z nich to bol premiérový štvorbodový duel v NHL. "Vždy keď skórujete, nakopne vás to a dá vám to dôveru. No v tejto lige si o sebe nemôžete myslieť priveľa a nesmiete sa ani podceňovať. Dnes sme si to celkom užili, no už myslíme na ďalší zápas s Pittsburghom," citovala oficiálna stránka NHL Namestnikova. Brankár jeho tímu Connor Hellebuyck oslávil svoj 500. zápas v NHL víťazstvom a 19 zákrokmi. Jeho náprotivok Mackenzie Blackwood išiel na striedačku v 22. minúte, keď inkasoval piaty gól z osemnástej strely. Nahradil ho český gólman Vítek Vaněček. Winnipeg má na konte osem bodov, rovnakú bilanciu má aj Calgary, pričom jeho sobotný súper San Jose ešte v tomto ročníku nevyhral a po piatich dueloch má na konte len dva body. Proti Winnipegu inkasoval polovicu gólov v početnej nevýhode.

Colorado zvíťazilo prvýkrát v sezóne, keď zdolalo Anaheim 4:3 po predĺžení. O rozhodujúci presný zásah sa postaral Nathan MacKinnon v 65. minúte, keď prešiel sám cez všetkých troch hráčov súpera. "Ja sa len snažím skórovať. Súperi boli trocha vpredu a ja som rád, že som to vzal zoširoka. Myslel som si, že Pavel Minťukov ma zastaví, keď som prechádzal pomedzi nich, čakal som hit. Nebol to najkrajší zápas, ale stálo to za to," povedal MacKinnon. Bol to jeho 14. gól v predĺžení a vylepšil tak rekord Avalanche/Quebec Nordiques. Okrem gólu mal aj tri asistencie, pričom jeho spoluhráč Mikko Rantanen ich zaznamenal tri. Svoj 200. bod v NHL zaknihoval otváracím gólom Casey Mittelstadt, ktorému asistoval Nikolaj Kovalenko, ten zas získal svoj premiérový bodov súťaži. Hosťom zariadil predĺženie Troy Terry len trinásť sekúnd pred záverečnou sirénou počas power play. Brankár jeho tímu Lukáš Dostál vykryl 45 striel a dosiahol úspešnosť 91,8 percenta.

NHL - sumáre:

Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 13. O'Connor (Eller, Puljujärvi) - 14. Blake (Robinson, Kotkaniemi), 27. Nečas (Jarvis, Aho), 38. Gostisbehere (Svečnikov, Nečas), 51. Roslovic (Kotkaniemi, Orlov). Brankári: Blomqvist - Andersen, strely na bránku: 26:39

Winnipeg - San Jose 8:3 (4:1, 1:1, 3:1)

Góly: 2. Morrissey (Miller, Ehlers), 10. Ehlers (Vilardi, Scheifele), 14. Ehlers (Perfetti), 19. Pionk (Iafallo, Namestnikov), 22. Connor (Pionk, Vilardi), 50. Perfetti (Iafallo, Namestnikov), 53. Perfetti (Pionk, Namestnikov), 60. Namestnikov (Pionk) – 12. Toffoli (Walman, Granlund), 31. Kunin (Grundström, Ceci), 51. Zetterlund (Toffoli, Granlund). Brankári: Hellebuyck - Blackwood (22. Vaněček), strely na bránku: 36:22

Colorado - Anaheim 4:3 pp (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)

Góly: 21. Mittelstadt (Kovalenko, Makar), 41. Colton (Mittelstadt, Rantanen), 52. Colton (Rantanen, MacKinnon), 65. MacKinnon (Rantanen) – 7. Carlsson, 20. Strome (Dumoulin), 60. Terry (Zellweger). Brankári: Georgijev - Dostál, strely na bránku: 49:20