Streda 16. október 2024Meniny má Vladimíra

Žilina nestačila na Nitru. Podľahla jej 3:4

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Domáci skórovali ako prví, no v zápase viedli len necelých desať minút.

Žilina 15. októbra (TASR) - Hokejisti Nitry vyhrali v utorkovej predohrávke 13. kola Tipos extraligy na ľade tímu Vlci Žilina 4:3. Úradujúci majstri tak stiahli v neúplnej tabuľke stratu na piate Michalovce, nováčik zo Žiliny je ôsmy.

Domáci skórovali ako prví, no v zápase viedli len necelých desať minút. O víťazný gól sa postaral v 52. minúte Samuel Buček, ktorý zaznamenal v Žiline dva presné zásahy. Päť minút pred koncom ešte zdramatizoval duel domáci Róbert Varga počas presilovky, no jeho tím nedokázal poslať stretnutie do predĺženia ani v power play.

TEL - 13. kolo:

Vlci Žilina - HK Nitra 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 8. Bezúch (Ďakov, Jones), 24. Tourigny, 55. Varga (Koyš, Ďakov) – 17. Lacka (Pobežal), 19. Buček, 32. Jackson, 52. Buček (Bajtek, Cotton). Rozhodovali: Baluška, Kocúr - Stanzel, Hajnik, vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, 2108 divákov

Žilina: LaCouvée - Rajnoha, Tourigny, Pobežal, Gachulinec, Ďakov, Holenda, Dubravík - Lukosevicius, Jones, Bezúch - Fejes, Walega, Mucha - Koyš, Mráz, Varga - Juščák, Šmída, Belluš

Nitra: Aittokallio - Cotton, Mezei, Auk, Hain, Vitaloš, Stacha, Bača - Ritchie, Gill, Buček - Alger, Bubela, Jackson - Lacka, Pobežal, Bajtek - Bačo, Hrnka, Csányi

hlasy po zápase /zdroj: HK Nitra/:

Milan Bartovič, tréner Vlkov Žilina: "Mali sme dobrý vstup, dali sme gól na 1:0 presne tak, ako sme chceli. Nepochopiteľne sme potom začali vymýšľať. Prišiel majster a my sme opäť robili parádičky na modrej čiare, čo viedlo k stratám pukov. Tak skúsený tím, ako má Nitra, to vie využiť. Namiesto vedenia a zatlačenia bolo 1:2. Aj keď sme vyrovnali, stále sme si hovorili, že Nitra bude čakať na naše chyby na modrej čiare. To sa znova potvrdilo pred gólom na 3:2 pre súpera. Inkasovali sme aj štvrtý gól a hoci sme sa ešte vrátili na kontakt, nemali sme už v závere sily na to, aby sme zápas dotiahli k bodu. Celý duel sme nemali takú energiu, ako by sme si predstavovali. Je to škoda, lebo po aspoň po bode sme siahali."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Vyrovnaný zápas. Trocha viac sme boli na puku my. Žilina hrá jednoduchý aktívny hokej a snaží sa dostávať jednoduché puky po mantineli do stredného aj do útočného pásma. S tým sme si poradili. Mali sme slušnú rozohrávku, celkovo mám pocit, že sú to zaslúžené body."